Czech Startup Week: Na TECH HAPPY HOURS vystoupilo 40 expertů, vítězem je taiwanský startup

3. 11. 2024 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: StartupKitchen

V Praze se utkaly startupy z celého světa o přízeň poroty a investorů. Akce TECH HAPPY HOURS však zaujala i řadou slavných řečníků a diskuzí. Event se konal v rámci nové iniciativy Czech Startup Week, která má za cíl sjednotit klíčové startupové akce v Praze, vytvořit atraktivní platformu pro mezinárodní startupy a investory, a vznik nového technologického eventu, který dostane Prahu na startupovou mapu Evropy po vzoru třeba finského SLUSH. Na pražský Anděl tak na tento nově vzniklý event dorazilo téměř 400 českých i evropských hostů z řad startupových nadšenců, venture kapitálových investorů, předních korporátů, nejen technologických univerzit, ale i mladých lidí nadšených do velkého podnikání.

Vítězem mezinárodní startup soutěže Pitch & Cheers se na TECH HAPPY HOURS stal taiwanský startup iCHASE, který poskytuje nejmodernější řešení AIoT pro udržitelný přesný chov hospodářských zvířat. “Moc si vážím příležitosti být součástí taiwanské delegace do Česka a mít možnost prezentovat na TECH HAPPY HOURS. Vítězství v této soutěži si moc vážím především díky kvalitě ostatních projektů, především z Česka. Těším se na další spolupráci mezi Taiwanem a Českem” shrnuje zakladatel a CEO taiwanského iCHASE Aidan Chang. Porotu zaujal také startup Kardi AI (vítěz soutěže soutěže projektu Technologická inkubace, podrobnosti níže), kterému udělila divokou kartu a vyslala jej soutěžit do regionálního kola Startup World Cup pořádané v rámci Engaged Investment Conference, jejímž partnerem je mimo jiné agentura CzechInvest.

“Rozhodli jsme se posunout hranice naší investiční konference a zapojit partnery pro vytvoření hlavní startupové akce roku. Výsledkem je vznik mezinárodních Tech Happy Hours, jako součásti Czech Startup Week. Ta zahrnovala odborné panely o podnikání i technologiích, ale i prezentace startupů z Českai zahraničí. Věřím, že jsme položili základ pro širokou spolupráci českého startupového prostředí, kterou nyní budeme dále rozvíjet.,” popisuje Ivo Denemark, ředitel Divize startupů a venture investic agentury CzechInvest.

Zdroj: Startup Kitchen

Nejvýznamnějšími hosty, kteří v Praze na konferenci vystoupili, byla ředitelka nově vzniklého programu vědecko-technického střediska CERN, Linn Kretzschmar, která se soustředila na Transfer technologií mezi akademickou a soukromou sférou a všemi technologiemi, které mohou v CERN startupům nabídnout. Dále promluvil mezinárodně úspěšný podnikatel Jan Řežáb, který se zaměřil na aspekty, kterým by se podnikatelé, investoři i státní sektor měli věnovat, případně i zlepšit. Martin Felcman z českého jednorožce Productboard shrnul jak se firma za 6 let, během kterých tam působí, změnila v globálního hráče, či Linda Voeras z předního evropského DeepTech fondu KARMA VC se zástupcem českého Credo Ventures Lukášem Hurychem, Orem Havivem z izraelského Arieli Capital, a také Martinem Drdulem z Tensor Ventures, soustředili na investice do startupů z pohledu investora. Zajímavým příspěvkem se také prezentovala influencerka a modelka Jitka Nováčková, která se věnuje tématu každodenní udržitelnosti a cílem je ukázat, že lze začít žít udržitelně ze dne na den.

Zdroj: Startup Kitchen

“První TECH HAPPY HOURS překonaly naše očekávání, jak složením expertů a řečníků, které se podařilo přivést, tak i počtem návštěvníků i mezinárodním složením startupové soutěže. Věříme, že jsme pokryli všechna klíčová témata, která začínající podnikatele na jejich cestě mohou potkat,“ říká Tomas Cironis za spolupořadatele Startup Kitchen.

Součástí dne byl také #demoday projektu Technologická inkubace od agentury CzechInvest, kde hosté z řad investorů, potenciálních partnerů a dalších zájemců o inovace mohli zhlédnout další soutěž startupů podpořených tímto projektem, stejně jako si vyslechnout šíři jeho aktivit. Soutěže se zúčastnilo šestnáct startupů z progresivních oborů jako je umělá inteligence, ecotech, mobilita nebo kreativní průmysl. Vítězem se stal startup KARDI AI, který přináší pacientům se srdečným onemocněním cenově dostupné a spolehlivé monitorovací řešení pomocí hrudního pásu a mobilní aplikace, které v kombinaci s analýzou AI poskytuje komplexní data pro přesnou diagnózu a včasnou detekci srdečných abnormalit. 
Účast na pitch contestu nám umožnila prezentovat projekt před zkušenými mentory, investory a dalšími klíčovými hráči, což nám přineslo cennou zpětnou vazbu. Díky ní vidíme projekt očima potenciálních partnerů, investorů a zákazníků a můžeme zlepšovat produkt i strategii. Jako startup, který je součástí Technologické inkubace CzechInvestu, považujeme účast na jejich akcích za klíčovou. Tyto akce nejen umožňují prezentovat pokrok, ale také přinášejí inspiraci a prostor pro sdílení zkušeností a spolupráci s dalšími členy této komunity,” říká Vlastimil Hrabal, provozní ředitel olomouckého KARDI AI.

Zdroj: Startup Kitchen

Další doporučené články

Nubank jedná o změně sídla do Velké Británie

Nubank jedná o změně sídla do Velké Británie

Brazilský digitální bankovní gigant Nubank podle agentury Bloomberg spolupracuje s novou britskou vládou na plánu přesunout své sídlo do Spojeného království....
28. 11. 2024 – Doba čtení: < 1 min

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora