Reklama

Investown: 40 tisíc uživatelů, 200 nemovitostí, 400 milionů v investicích a nyní také třetí investor

24. 5. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Investown

Do Investownu, dle počtu uživatelů tuzemské největší investiční platformy do nemovitostí, vstupuje třetí investor. Kapitál ve výši 30 milionů korun, získaný v seedovém kole od společnosti Chytrý Honza, startup využije na rozvoj mobilní aplikace, na marketingovou podporu, přípravy k expanzi do zahraničí a posílení týmu. Do konce roku chce počet uživatelů zdvojnásobit.

Investown spustil svou aplikaci určenou pro mikroinvestice do nemovitostí na konci dubna loňského roku. Startup tím odstartoval raketový růst. Po čtvrt roce platformu využívalo 10 tisíc uživatelů, nyní je to více než čtyřikrát tolik. „Nemovitosti jsou stabilní investiční aktivum, těší se dlouhodobé oblibě a mají co nabídnout v každé fázi hospodářského cyklu. Drobní investoři, kterých nyní máme více než 40 tisíc, u nás již investovali přes 400 milionů do 200 rezidenčních nemovitostí. Do konce roku chceme mít uživatelů přes 80 tisíc,“ popisuje Alan Pock, který startup řídí spolu s Vítem Strnadem, Dominikem Vávrou, Filipem Sukem, Michalem Leštinou a Peterem Maslikem. „Našeho úspěchu si brzy všimli další investoři, což je pro rozvoj celého projektu zásadní,“ dodává Pock s tím, že z původních čtyř lidí se startup rozrostl do týmu s 25 zaměstnanci.

Pro realizaci dalších plánů využije Investown investici získanou v nedávno ukončeném seedovém kole. Novým investorem se stala finančně-technologická společnost Chytrý Honza provozující online platformu pro finanční poradce. Připojila se tak k Lighthouse Seed Fund a Seed Starteru České spořitelny, které získaly v Investownu podíl v předchozích investičních kolech. „Investown a jeho vzestup jsme začali sledovat v průběhu roku 2021 a naším vstupem do této společnosti se dnes stáváme strategickým partnerem a investorem, který je připraven projekt dále rozvíjet. Rozhodli jsme se nejen pro skvělé výsledky a robustní model Investownu, ale také vzhledem ke směřování trhu – jde o jeden z nejrychleji rostoucích fintechů, který je vybudován na pevných základech,“ komentuje investici Jiří Havrlant, CEO finančně-poradenské platformy Chytrý Honza. ‚‚Společně nejen rozšiřujeme naši paletu finančních služeb, ale také začínáme psát novou kapitolu vlastních VC investic – v tomto odvětví nadále porosteme a chystáme vstupy i do dalších projektů, které budou efektivně doplňovat finanční ekosystém v naší skupině,“ doplňuje Jan Bartušek, který je v Chytrém Honzovi odpovědný za strategii online produktů společnosti.

V letošním roce se chce Investown soustředit primárně na dva projekty. Prvním je rozšíření portfolia o rezidenční nemovitosti, které díky své dceřiné společnosti zrekonstruuje. „Díky vyšší přidané hodnotě budeme moct investorům poskytnout vyšší zhodnocení na úrovni 6 až 7 % ročně,“ vysvětluje Pock. Souběžně probíhají práce na druhém, jímž je vylepšování mobilní aplikace. „Rychlý růst, silný zájem uživatelů a vstup dalšího strategického investora svědčí o tom, že má Investown dobře našlápnuto stát se společností, která zde bude i za 200 let a umožní klientům dlouhodobě finančně prosperovat,“ komentuje rozvoj Investownu Jiří Skopový z programu Seed Starter České spořitelny, který v Investownu i nadále drží 26% podíl.

Ambice progresivnímu startupu nechybí. „Do pěti let chceme fungovat v sedmi státech a mít 800 tisíc přímých uživatelů,” říká Alan Pock s výhledem, že ještě v letošním roce chce platforma nabídnout svým uživatelům možnost investovat také do zahraničních nemovitostí. Spolupráce se Seed Starterem navíc usnadní Investownu expanzi do zahraničí ve smyslu oslovení tamních mikroinvestorů. „V současnosti pracujeme na splnění všech regulatorních podmínek. Naše první kroky budou s největší pravděpodobností směřovat do zemí, kde působí Erste, mateřská společnost České spořitelny,” uzavírá Pock.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce