Reklama

Fintech Lemonero získává investici od Komerční banky a míří do Evropy

17. 6. 2022 – | Doba čtení: 3 min

Lemonero
Zdroj: Lemonero / KB

Startup Lemonero, který poskytuje růstové financování pro e-shopy, oznamuje investici od Komerční banky. Ta Lemoneru umožní expandovat do západní i východní Evropy a rozvíjet nové produkty. Lemonero na českém a slovenském trhu spolupracuje se stovkami e-shopů a letos cílí na profinancování stovek milionů korun. Rychlý rozvoj společnosti umožnila úspěšná partnerství s významnými hráči na trhu, jako je Alza, GoPay nebo Mall.

“Cílem Lemonera je podpořit malé a střední e-shopy kapitálem, který jim pomůže v růstu a zabrání zbytečnému krachu. Dnes víme, že až 60 % e-commerce hráčů předčasně skončí kvůli nedostatku nebo nedostupnosti externího kapitálu, což je velký problém SME trhu. V Česku a na Slovensku jsme úspěšně ukázali, že Lemonero skvěle funguje a pomáhá v růstu nejen e-shopům, ale celému e-commerce trhu. Teď jdeme tuto vizi s pomocí Komerční banky uskutečnit i v Evropě,” říká k úspěšně dokončenému seed kolu zakladatel a ředitel Lemonera Jan Laštůvka. 

Investice, která je kombinací ekvitního a dluhového financování Lemonero využije pro expanzi na zahraniční trhy. V první vlně zamíří do Francie a Holandska, výhledově pak plánuje vstup také do německy mluvících zemí a zemí východní Evropy. Pro fintech, který loni získal ocenění za nejlepší řešení digitálního financování pro malé a střední podniky ve střední a východní Evropě je to jeden z dalších logických kroků.

Lemonero poskytuje digitální financování, které online obchodníci splácí tradiční cestou měsíčních splátek. Nově představilo i druhý způsob, tzv. Revenue based financování, jehož výhodou jsou splátky z uskutečněných obchodů. Splácení je tudíž přímo svázané s obratem e-shopu a nezatěžuje jeho výkon například v období mimo sezónu. Lemonero bude toto řešení nabízet jako hotové tzv. embedded financing řešení a pilotní projekt revenue based financování již probíhá v partnerství s GoPay, skrze jehož systémy budou půjčky spláceny.

Díky využití umělé inteligence jsme schopni malým a středním firmám zpřístupnit  a zjednodušit cestu k růstovému kapitálu. Naší zákazníci vyřídí financování během 10 minut, kompletně online a peníze mohou ihned využít na nákup zásob nebo investici do marketingu. V Česku se nám opakovaně vrací přes 70 % klientů, což je pro nás klíčový ukazatel kvality a spokojenosti. Díky tomu věříme, že uspějeme i v Evropě,dodává Jan Laštůvka.

Zakladatelé startupu Lemonero – Jan Laštůvka (vlevo) a Luboš Malík, zdroj: Lemonero

“Lemonero za necelé tři roky na trhu ukázalo, že jde o unikátní, ale hlavně funkční projekt se světovým potenciálem. Jsme hrdí, že v KB Smart Solutions můžeme růst Lemonera podpořit. Investici využije společnost především na expanzi na zahraniční trhy – v první vlně zamíří do Francie a Holandska, výhledově pak německy mluvící země a země východní Evropy. Spolupráce s Lemonerem zároveň doplňuje transformaci Komerční banky na přední digitální banku,” říká k dokončené investici Patrik Nový, ředitel KB Smart Solutions.

“Naší snahou v Komerční bance je dostat se za hranice běžných bankovních služeb a poskytovat našim klientům kompletní ekosystém digitálních, jednoduchých a uživatelsky přívětivých produktů a služeb. Lemonero je pro nás skvělým partnerem, jelikož e-commerce vnímáme jako sektor, který neustále nabírá na významu. Obzvláště segment malých a středních, nebo dokonce i nově vznikajících e-shopů vnímáme jako zralý pro fintechovou revoluci v oblasti financování,” uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Co je Lemonero

Lemonero je fintech služba, která přináší financování postavené na reálné výkonnosti e-shopů. Díky tomu u ní získají investiční kapitál na pár kliknutí a dostupněji než kdekoliv jinde. Zároveň ale pouze v takové výši, kterou si mohou dovolit. K vyhodnocení používá umělou inteligenci, která stanoví nabídku úvěru objektivně na základě dat. Celý proces vyřízení žádosti navíc nezabere více než 10 minut a schváleno je až 80 % ze všech žádostí.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce