Reklama

Fintech Lemonero získává investici od Komerční banky a míří do Evropy

17. 6. 2022 – | Doba čtení: 3 min

Lemonero
Zdroj: Lemonero / KB

Startup Lemonero, který poskytuje růstové financování pro e-shopy, oznamuje investici od Komerční banky. Ta Lemoneru umožní expandovat do západní i východní Evropy a rozvíjet nové produkty. Lemonero na českém a slovenském trhu spolupracuje se stovkami e-shopů a letos cílí na profinancování stovek milionů korun. Rychlý rozvoj společnosti umožnila úspěšná partnerství s významnými hráči na trhu, jako je Alza, GoPay nebo Mall.

“Cílem Lemonera je podpořit malé a střední e-shopy kapitálem, který jim pomůže v růstu a zabrání zbytečnému krachu. Dnes víme, že až 60 % e-commerce hráčů předčasně skončí kvůli nedostatku nebo nedostupnosti externího kapitálu, což je velký problém SME trhu. V Česku a na Slovensku jsme úspěšně ukázali, že Lemonero skvěle funguje a pomáhá v růstu nejen e-shopům, ale celému e-commerce trhu. Teď jdeme tuto vizi s pomocí Komerční banky uskutečnit i v Evropě,” říká k úspěšně dokončenému seed kolu zakladatel a ředitel Lemonera Jan Laštůvka. 

Investice, která je kombinací ekvitního a dluhového financování Lemonero využije pro expanzi na zahraniční trhy. V první vlně zamíří do Francie a Holandska, výhledově pak plánuje vstup také do německy mluvících zemí a zemí východní Evropy. Pro fintech, který loni získal ocenění za nejlepší řešení digitálního financování pro malé a střední podniky ve střední a východní Evropě je to jeden z dalších logických kroků.

Lemonero poskytuje digitální financování, které online obchodníci splácí tradiční cestou měsíčních splátek. Nově představilo i druhý způsob, tzv. Revenue based financování, jehož výhodou jsou splátky z uskutečněných obchodů. Splácení je tudíž přímo svázané s obratem e-shopu a nezatěžuje jeho výkon například v období mimo sezónu. Lemonero bude toto řešení nabízet jako hotové tzv. embedded financing řešení a pilotní projekt revenue based financování již probíhá v partnerství s GoPay, skrze jehož systémy budou půjčky spláceny.

Díky využití umělé inteligence jsme schopni malým a středním firmám zpřístupnit  a zjednodušit cestu k růstovému kapitálu. Naší zákazníci vyřídí financování během 10 minut, kompletně online a peníze mohou ihned využít na nákup zásob nebo investici do marketingu. V Česku se nám opakovaně vrací přes 70 % klientů, což je pro nás klíčový ukazatel kvality a spokojenosti. Díky tomu věříme, že uspějeme i v Evropě,dodává Jan Laštůvka.

Zakladatelé startupu Lemonero – Jan Laštůvka (vlevo) a Luboš Malík, zdroj: Lemonero

“Lemonero za necelé tři roky na trhu ukázalo, že jde o unikátní, ale hlavně funkční projekt se světovým potenciálem. Jsme hrdí, že v KB Smart Solutions můžeme růst Lemonera podpořit. Investici využije společnost především na expanzi na zahraniční trhy – v první vlně zamíří do Francie a Holandska, výhledově pak německy mluvící země a země východní Evropy. Spolupráce s Lemonerem zároveň doplňuje transformaci Komerční banky na přední digitální banku,” říká k dokončené investici Patrik Nový, ředitel KB Smart Solutions.

“Naší snahou v Komerční bance je dostat se za hranice běžných bankovních služeb a poskytovat našim klientům kompletní ekosystém digitálních, jednoduchých a uživatelsky přívětivých produktů a služeb. Lemonero je pro nás skvělým partnerem, jelikož e-commerce vnímáme jako sektor, který neustále nabírá na významu. Obzvláště segment malých a středních, nebo dokonce i nově vznikajících e-shopů vnímáme jako zralý pro fintechovou revoluci v oblasti financování,” uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Co je Lemonero

Lemonero je fintech služba, která přináší financování postavené na reálné výkonnosti e-shopů. Díky tomu u ní získají investiční kapitál na pár kliknutí a dostupněji než kdekoliv jinde. Zároveň ale pouze v takové výši, kterou si mohou dovolit. K vyhodnocení používá umělou inteligenci, která stanoví nabídku úvěru objektivně na základě dat. Celý proces vyřízení žádosti navíc nezabere více než 10 minut a schváleno je až 80 % ze všech žádostí.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce