Reklama

Koho jsme přidali na fintechovou mapu?

4. 5. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Na přehled českých fintechů jsme při posledním rozšíření přidali 15 projektů. 2Bminer, Altlift, Birdwingo, Citfin, Corrency, Co2in, Frenkee, Purple Trading, Kalkulátor, Klik, Pojisteni.com, Pojisteni.cz, Srovnejto, Ušetřeno, Yespojištění. Pojďme si blíže představit několik z nich. Pořadí, ve kterém je uvádíme, je tentokrát zcela náhodné :o)

Několik nováčků v kategorii Online makléři

Srovnejto – společnost je na trhu více než 14 let, a tak se možná ptáte, proč jsme ji na přehled nedali už dříve. Nyní jsme to napravili 🙂 Jedná se zřejmě o náš největší srovnávač, který porovná různé druhy pojištění, telco operátory, poskytovatele energií i různé druhy půjček.

Frenkee – porovnávač, který sice není tak dlouho na trhu, ale také pokrývá širokou škálu pojistek a  některé další finanční produkty, např. úvěry či hypotéky. Za šikovnou věcičku pak považujeme tzv. Sejf – tj. funkcionalitu, která umožňuje ukládat si dokumenty o pojistkách a automaticky hlídat dobu jejich platnosti.

Pojisteni.com od e-Finance – srovnávač a sjednávač celé řady pojistek. Kromě klasiky, jako je povinné ručení, pojištění odpovědnosti nebo třeba cestovního pojištění, najdete v nabídce i speciality – pojištění koní, lodí nebo dětských táborů.

Kalkulátor – elektřina a plyn, pojištění, půjčky a hlavně spousta kalkulaček, na kterých si můžete spočítat, co vás u těchto produktů zajímá. To je Kalkulátor. A podobně jako další online makléři má ještě funkcionalitu Hlídacího vlka, který pohlídá důležité termíny u jednotlivých smluv.

Yespojištění – srovnávač nabízí několik typů pojištění, pár kalkulaček pro jejich výpočet a také celou řadu poptávkových formulářů pro specifičtější služby, jako je třeba pojištění strojů, flotil, pojištění nákladu, bytových domů a další.

Nováčci v dalších oblastech

2Bminer – projekt 2Bminer vlétl na náš fintechový trh jako uragán v době, kdy trochu opadl mediální zájem o bitcoin. Ale zároveň možná v ideální době před dalším bitcoin halvingem. U fintechu si můžete zakoupit těžební zařízení, které vám v příštích letech bude generovat BTC. Pravda je, že investice je to trochu vyšší a rizikovější, ale o to zajímavější.

Birdwingo – tento původně slovenský fintech dnes má i českou pobočku a náš magazín se s jeho zástupci již několikrát potkal. Jedná se o investiční aplikaci, kde si můžete koupit konkrétní akcie či fondy v jakékoli výši – můžete si pořídit i zlomek akcie za pár dolarů – a to vše s nejnižšími (vlastně možná i nulovými) poplatky na našem trhu.

Corrency – jedná se o projekt na podporu lokálních ekonomik – regionů, měst či konkrétních lokalit. Primárně cílí na podporu drobných podnikatelů a obchodníků v dané oblasti a snaží se o efektivnější využití veřejných financí a udržitelný rozvoj regionů.

Ke stažení: mapa ve vysokém rozlišení

Jestli vás zajímá, jaké další změny jsme na přehledu udělali, tak se podívejte na předchozí článek a příště si řekneme víc o druhé skupině nováčků.

Další doporučené články

Kryptosvět netrpělivě vyhlíží regulaci MiCA

Kryptosvět netrpělivě vyhlíží regulaci MiCA

Ačkoliv je většina regulací zprvu vnímána jako potlačování svobody, kryptosvět se na svou první nadnárodní regulaci vyloženě těší. Evropská unie...
18. 5. 2023 – Doba čtení: 5 min
Koho ještě jsme přidali na fintechovou mapu?

Koho ještě jsme přidali na fintechovou mapu?

Dnes si představíme medailonky dalších sedmi fintechů, které jsme přidali na naši fintechovou mapu pro Q2 2023. Tentokrát se podíváme na...
10. 5. 2023 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora