Reklama

Mutumutu je jedním z prvních členů nové České Insurtech Asociace

29. 7. 2022 – | Doba čtení: 2 min

insurtech
Zdroj: guy stevens na unsplash

Nově založená Česká Insurtech Asociace sdružuje společnosti a startupy, které působí v pojišťovnictví a mají zájem ho inovovat za využití digitálních technologií. Pozvání do asociace přijalo například životní pojištění Mutumutu. Stalo se tak jedním z prvních členů nově vzniklé platformy, kterou pro insurtech založila pětice zkušených odborníků s bohatými zkušenostmi z pojišťovnictví, legislativy i regulace.

Trh pojišťovnictví se v posledních letech velmi rychle digitalizuje, automatizuje a obecně přesouvá do virtuálního prostředí. Tento fenomén posledních let se zkráceně nazývá insurtech. „Jde o velmi významnou fázi proměny pojišťovnictví, která s sebou zároveň nese ohromné příležitosti, ale i úskalí,“ uvádí Česká Insurtech Asociace na svém webu. Asociace členům nabízí bezplatný mentoring, právní poradenství i pomoc s IT či finančním plánováním a marketingem.

„Mutumutu je průkopníkem insurtechu v Česku, protože na trh životního pojištění přineslo vůbec první produkt, který je založený čistě na digitálních technologiích. Jeho zkušenosti a podněty budou pro asociaci a její členy velmi cenné,“ reaguje na vstup Mutumutu do České Insurtech Asociace Jiří Vataha, který je jedním z jejích zakladatelů.

„Zkušenosti z jiných zemí dokazují, že i u nás se bude insurtech vyvíjet velmi dynamicky. Proto záštitu a systematickou podporu ze strany asociace velmi vítáme,“ říká Jindřich Lenz, šéf a zakladatel Mutumutu. „V asociaci vidíme další prostředek, jak pojišťovnictví společnými silami kultivovat,“ dodává.

Podle Vatahy se blíží první setkání členů a zakladatelů asociace, na kterém proberou problematiku, které insurtech aktuálně čelí. „Půjde o první tzv. kulatý stůl, kde začneme řešit, jak a v čem potřebuje insurtech pomoci. Předpokládáme, že půjde hlavně o otázku legislativy a regulace, protože právě dynamický vývoj na poli insurtechu už teď přináší řadu otázek, jak by se měla pravidla dodržovat a vyvíjet,“ uvádí Vataha.

Společností, které se insurtechu věnují, podle Vatahy zatím není v Česku mnoho. Jedním z cílů asociace tak bude obor popularizovat. „Chceme do pojišťovnictví přivést mladou krev, a to právě prostřednictvím digitálních technologií. Za tímto účelem nyní navazujeme spolupráci s předními technologickými univerzitami po celé České republice.“

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce