Reklama

Mutumutu je jedním z prvních členů nové České Insurtech Asociace

29. 7. 2022 – | Doba čtení: 2 min

insurtech
Zdroj: guy stevens na unsplash

Nově založená Česká Insurtech Asociace sdružuje společnosti a startupy, které působí v pojišťovnictví a mají zájem ho inovovat za využití digitálních technologií. Pozvání do asociace přijalo například životní pojištění Mutumutu. Stalo se tak jedním z prvních členů nově vzniklé platformy, kterou pro insurtech založila pětice zkušených odborníků s bohatými zkušenostmi z pojišťovnictví, legislativy i regulace.

Trh pojišťovnictví se v posledních letech velmi rychle digitalizuje, automatizuje a obecně přesouvá do virtuálního prostředí. Tento fenomén posledních let se zkráceně nazývá insurtech. „Jde o velmi významnou fázi proměny pojišťovnictví, která s sebou zároveň nese ohromné příležitosti, ale i úskalí,“ uvádí Česká Insurtech Asociace na svém webu. Asociace členům nabízí bezplatný mentoring, právní poradenství i pomoc s IT či finančním plánováním a marketingem.

„Mutumutu je průkopníkem insurtechu v Česku, protože na trh životního pojištění přineslo vůbec první produkt, který je založený čistě na digitálních technologiích. Jeho zkušenosti a podněty budou pro asociaci a její členy velmi cenné,“ reaguje na vstup Mutumutu do České Insurtech Asociace Jiří Vataha, který je jedním z jejích zakladatelů.

„Zkušenosti z jiných zemí dokazují, že i u nás se bude insurtech vyvíjet velmi dynamicky. Proto záštitu a systematickou podporu ze strany asociace velmi vítáme,“ říká Jindřich Lenz, šéf a zakladatel Mutumutu. „V asociaci vidíme další prostředek, jak pojišťovnictví společnými silami kultivovat,“ dodává.

Podle Vatahy se blíží první setkání členů a zakladatelů asociace, na kterém proberou problematiku, které insurtech aktuálně čelí. „Půjde o první tzv. kulatý stůl, kde začneme řešit, jak a v čem potřebuje insurtech pomoci. Předpokládáme, že půjde hlavně o otázku legislativy a regulace, protože právě dynamický vývoj na poli insurtechu už teď přináší řadu otázek, jak by se měla pravidla dodržovat a vyvíjet,“ uvádí Vataha.

Společností, které se insurtechu věnují, podle Vatahy zatím není v Česku mnoho. Jedním z cílů asociace tak bude obor popularizovat. „Chceme do pojišťovnictví přivést mladou krev, a to právě prostřednictvím digitálních technologií. Za tímto účelem nyní navazujeme spolupráci s předními technologickými univerzitami po celé České republice.“

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Americký Trupanion kupuje pojišťovnu PetExpert

Americký Trupanion kupuje pojišťovnu PetExpert

Český startup PetExpert, který se zabývá komerčním pojištěním psů a koček, koupila americká společnost Trupanion. Projekt zapojí do svých globálních plánů....
16. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Fintechová mapa podzim 2022

Fintechová mapa podzim 2022

V našem nepravidelném přehledu fintechových společností bychom vám představili několik novinek. V první řadě přidáváme hned devět fintechů. Ne vždy se...
15. 9. 2022 – Doba čtení: 4 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce