Reklama

Amazon Cash přichází do Velké Británie, ale pod jiným názvem

25. 8. 2017 – | Doba čtení: < 1

Amazon Top Up, to je britská verze programu společnosti pro vkládání peněz, který do značné míry vypadá jako ten stávající.

Společnost ve Velké Británii nedávno spustila Top Up, službu, která umožňuje zákazníkům vložit si hotovost na svůj účet u Amazonu naskenováním čárového kódu u spolupracujících obchodníků. Top Up je ve skutečnosti jen přejmenovaná verze Amazon Cash, se kterým – za stejným účelem – společnost přišla v červenci ve Spojených státech. Cílem je umožnit zákazníkům bez kreditních, debetních a bankovních karet (což, jak uvádí data z roku 2015, v USA představuje celých 7 % všech domácností) nakupovat na Amazon.com/uk za použití hotovosti, stejně jako kdyby pořizovali dárkové karty.

Zdá se, že Top Up funguje úplně stejně jako Amazon Cash, s jedinou výjimkou, a tou jsou spolupracující obchodníci. Amazon říká, že ve Velké Británii pracuje s britskou službou pro placení účtů PayPoint. Vše začíná tak, že zákazník prostřednictvím mobilní aplikace nebo webových stránek Amazonu získá čárový kód a vezme ho s sebou na prodejní místo PayPoint, kde ho může nechat naskenovat a vložit si tak na svůj Amazon účet částku od 5 do 250 dolarů. Čárový kód může být použít opakovaně a lidé si ho také mohou vytisknout a naskenovat ve fyzické podobě. Podle společnosti nejsou s využitím Top Up spojeny žádné poplatky. Jednou vložené prostředky ale nemohou být zpětně vybrány, a jakmile jsou jednou na zákazníkově účtu, musí být utraceny na Amazonu.

Zdroj: TheVerge.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce