Reklama

Amazon Cash přichází do Velké Británie, ale pod jiným názvem

25. 8. 2017 – | Doba čtení: < 1

Amazon Top Up, to je britská verze programu společnosti pro vkládání peněz, který do značné míry vypadá jako ten stávající.

Společnost ve Velké Británii nedávno spustila Top Up, službu, která umožňuje zákazníkům vložit si hotovost na svůj účet u Amazonu naskenováním čárového kódu u spolupracujících obchodníků. Top Up je ve skutečnosti jen přejmenovaná verze Amazon Cash, se kterým – za stejným účelem – společnost přišla v červenci ve Spojených státech. Cílem je umožnit zákazníkům bez kreditních, debetních a bankovních karet (což, jak uvádí data z roku 2015, v USA představuje celých 7 % všech domácností) nakupovat na Amazon.com/uk za použití hotovosti, stejně jako kdyby pořizovali dárkové karty.

Zdá se, že Top Up funguje úplně stejně jako Amazon Cash, s jedinou výjimkou, a tou jsou spolupracující obchodníci. Amazon říká, že ve Velké Británii pracuje s britskou službou pro placení účtů PayPoint. Vše začíná tak, že zákazník prostřednictvím mobilní aplikace nebo webových stránek Amazonu získá čárový kód a vezme ho s sebou na prodejní místo PayPoint, kde ho může nechat naskenovat a vložit si tak na svůj Amazon účet částku od 5 do 250 dolarů. Čárový kód může být použít opakovaně a lidé si ho také mohou vytisknout a naskenovat ve fyzické podobě. Podle společnosti nejsou s využitím Top Up spojeny žádné poplatky. Jednou vložené prostředky ale nemohou být zpětně vybrány, a jakmile jsou jednou na zákazníkově účtu, musí být utraceny na Amazonu.

Zdroj: TheVerge.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce