Reklama

2BMiner: kryptoměny je lepší těžit než s nimi obchodovat!

23. 2. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

Kryptoměny se během posledních několika let ukázaly jako výnosné, ale zároveň vysoce volatilní investiční příležitosti. Právě kvůli jejich nestabilitě se vyplatí hledat alternativní způsoby, jak jejich potenciál využít. Tuto alternativu představuje těžba kryptoměn, na niž se zaměřuje česká společnost 2BMiner, která klientům nabízí kompletní těžební služby od nákupu stroje až po inkasování bitcoinu.

Podle 2BMiner může být těžba při správném provedení až o 40 % výnosnější než nákupní transakce. Pozitiva těžby kryptoměn proti investování navíc rostou v okamžiku, kdy se využívá energie přebytková nebo získaná z ekologických zdrojů.

Obchodování s kryptoměnami se před několika lety stalo běžnou součástí investičního světa. S raketovým nárůstem hodnoty bitcoinu na počátku roku 2021 se z něj stala žádaná komodita a na svém vrcholu v roce 2021 dosahovala jeho hodnota 69 000 dolarů. V letošním roce se jeho hodnota pohybuje mírně nad 20 000 dolary, což v historickém kontextu měny stále představuje prakticky 180% nárůst v horizontu pěti let. Pro investora, který bitcoin koupil před rokem a půl a stále ho neprodal, ale nejsou tato čísla moc pozitivní. A právě proto se nyní spíše nabízí možnost vstupu do těžařského „průmyslu“ a využití jeho potenciálu.

Investování do kryptoměn vs. jejich těžba

Rozhodování mezi obchodováním s kryptoměnami a jejich těžením nemusí představovat pro nováčka složité dilema. Obchodování s kryptoměnami je technologicky podstatně snazší, obvykle stačí několik kliknutí v mobilní aplikaci. Vše ale závisí na kolísání hodnoty kryptoměn, kterou investor prakticky nemůže ovlivnit. Oproti tomu při těžbě vzniká dlouhodobý a stálý růst hodnoty investorových aktiv. Vyžaduje sice vyšší závazek a těžba není natolik flexibilní jako nákup a prodej, ale v dlouhodobém horizontu může přinášet až o 40 % vyšší výnos.

Během loňského roku klesla hodnota bitcoinu o desítky procent a investoři vnímají kryptoměny jako ještě nestabilnější a volatilnější investici,říká zakladatel a CEO společnosti 2BMiner Jakub Hlavenka a dodává:Pro těžaře ale tento pád naopak představuje výraznou investiční příležitost, protože stejně tak klesly i ceny těžebních strojů. Ty se teď dají nakoupit za méně než polovinu původní ceny, což při nejnovějších tendencích růstu kurzu bitcoinu může představovat jedinečnou příležitost.“

Laptop a internet už nestačí

Těžení bitcoinu kdysi představovalo relativně jednoduchý proces, který se dal rozjet i v domácích podmínkách. Byl potřeba pouze výkonný grafický procesor a připojení k internetu. V dnešní době je možnost těžby omezenější. Čím víc bitcoinů se v minulosti získalo, tím náročněji se dolují ty nové. Nezbytností pro vstup do odvětví se tak staly stroje zaměřené na těžbu kryptoměn za pomoci specializovaných grafických procesorů (ASIC zařízení), těžebního softwaru a efektivního chlazení s využitím nízkonákladových zdrojů energie.

Těžení kryptoměn se může jevit jako energeticky náročné, a to obzvláště v době, kdy ceny energií stoupají. Proto je žádoucí pro těžbu využívat elektřinu z co nejlevnějších a nejšetrnějších zdrojů – například ze solárních panelů, větrných a termálních elektráren nebo z energetických přebytků, které by se jinak nevyužily. K takovým zdrojům se běžný člověk, který se rozhodne začít s těžbou na vlastní pěst, jen tak snadno nedostane.

Jednu z cest do světa těžby kryptoměn tak otevírá 2Bminer. „Nabízíme kompletní servis v rámci těžby. Zajišťujeme asistenci při výběru kvalitního stroje, fixní cenu za energii během těžby a bezstarostný průběh celého procesu až po inkasování kryptoměnových tokenů,uvádí Michal Bílek, zakladatel CSO platformy 2BMiner.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce