Akcelerátor Start it @ČSOB vybral devět nových startupů, mezi nimi i InvestBay

5. 12. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: investbay

Do letošní, už dvanácté vlny akcelerace se přihlásilo přes 70 projektů, z nichž porotci vybrali devět nejzajímavějších – například i fintech InvestBay z oblasti mikroinvestic do nemovitostí, ale také projekty z e-sportu či slow fashion módy.

Akcelerátor Start it @ČSOB je určen pro začínající a inovativní firmy, které hledají způsob, jak rozjet udržitelně a současně ziskově svůj byznys. Vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti skupiny ČSOB, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu.

Vybrané začínající projekty mohou po dobu pěti měsíců využívat individuální podporu a mentoring šitý přímo na míru. V hodnotící porotě zasedli vedle Zuzany Paulovics také její kolegyně z akcelerátoru Markéta Uhrová a David Hons za oblast inovací ČSOB, ředitel pobočky korporátního financování ČSOB Leasing David Barták a Matěj Luhový z investiční společnosti Presto Ventures.

Dvanácté vlny se zúčastnily tyto projekty – InvestBay, který nabízí mikroinvestice do nemovitostí, dále Lawrence AI: chytrý kurátor právních zdrojů využívající umělou inteligenci, Yedem: chytré nástroje pro efektivnější dojíždění do práce a parkování, Melbe: parťák pro zdraví a well-being, YoungLink: appka pro prevenci šikany a špatných vztahů ve škole, Epower: platforma pro testování hráčů v e-sportu, Mapheim: nástroj pro tvorbu digitálního zážitku pro eventové agentury, IQ stat: zařízení, které ovládá spotřebiče na základě aktuální spotové ceny elektřiny a šetří náklady, a nakonec Fashiontéka: online půjčovna slow fashion módy.

„Vybírali jsme takové firmy, které přinášejí lepší řešení pro zákazníky i v nečekaných oblastech, a vedle toho hledají způsob, jak udržitelně a ziskově fungovat. Tentokrát jsme měli 78 přihlášených startupů. Jejich kvalita se neustále zlepšuje a my se těšíme na novou spolupráci,“ říká Zuzana Paulovics, lídryně Start it @ČSOB.

Program Start it @ČSOB běží už od roku 2018, zapojilo se do něj 80 startupů. Patří mezi ně i platforma Green0meter, která pomáhá firmám s měřením uhlíkové stopy a se snižováním dopadu na životní prostředí. Nově funguje i jako digitální rozcestník pod názvem Green0meter Marketplace.

Zdroj: tisková zpráva  

Další doporučené články

Regulovat, či neregulovat prop trading?

Regulovat, či neregulovat prop trading?

Po krachu společností typu My Forex Funds (MFF), která manipulovala s příkazy klientů, se stále častěji zmiňuje potřeba regulace prop tradingu,...
18. 10. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce