Reklama

Ant Group spouští model umělé inteligence pro finanční aplikace

14. 9. 2023 – | Doba čtení: < 1

midjourney

Čínská společnost Ant Group na konferenci v Šanghaji oznámila, že zahájila testování spotřebitelských a profesionálních aplikací pro model umělé inteligence (AI) specializující se na finance. Společnost uvedla, že na modelu AI už zahájila neveřejné testy aplikací, které se soustředí na správu a pojištění majetku.

Aplikace se nazývají Zhixiaozhu 1.0 a Zhixiaozhu 2.0. Verze 1.0 provádí investiční analýzu a extrakci informací a další obchodní úkoly pro finanční profesionály, zatímco verze 2.0 je navržena tak, aby spotřebitelům poskytovala finanční tipy v souladu s analýzou trhu. Aplikace Zhixiaozhu 2.0 bude uživatelům k dispozici po obdržení regulačního schválení, zatímco Zhixiaozhu 1.0 podstoupí další testy.

Společnost také oznámila přechod skupiny na open source kódovací platformu CodeFuse založenou na AI a určenou pro vývojářskou komunitu a zároveň uvedla, že veřejnosti umožní přístup k finančnímu benchmarku založenému na AI s názvem Fin-Eval.

Čína nedávno výrazně zpřísnila regulaci umělé inteligence prostřednictvím licenčního režimu ve snaze dosáhnout rovnováhy mezi podporou technologického vývoje AI a zajištěním kontroly obsahu. Z Číny se začala valit řada nových technologií umělé inteligence, konkrétně generativní umělé inteligence, protože vlivné společnosti včetně Baidu Inc a Tencent se předhání v pomyslném závodě, kdo ovládne AI scénu v zemi.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce