Reklama

Aplikace Birdwingo přichází na český trh a nabízí smysluplné investování

20. 10. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Birdwingo

Po testovací a pilotní fázi na český a slovenský trh přichází investiční aplikace, která se soustředí na potřeby generace Z a mileniálů. Investování představuje jako příležitost starat se o svou budoucnost a zároveň se přihlásit k hodnotám, které považují za důležité.

Birdwingo nabízí přístup k více než 11 000 akcií a ETF fondů včetně možnosti nakupovat jejich zlomky již od 25 Kč, transparentně a s minimálními poplatky. Společnost založili slovenští bratři Adam a Andrej Hanové a peníze do ní investovala renomovaná newyorská společnost Bienville Capital.

Investování podle hodnot

Podle letošní studie společnosti Deloitte mladé lidi v České republice nejvíce trápí náklady na živobytí a vliv člověka na životní prostředí. Dále řeší, jak se vyrovnat s finanční nejistotou nebo jak zároveň pečovat o své okolí a přispět k pozitivní změně. Podle zakladatelů Birdwingo může investování pomoci uspokojit obě potřeby. 

„Chceme mladým lidem ukázat, že z investování mohou mít osobní prospěch a zároveň se stát součástí něčeho, čemu opravdu věří. Můžou vlastnit části společností, které mají rádi, nebo investovat do oblastí, které považují za inspirativní a smysluplné, ať už jsou to obnovitelné zdroje, budoucnost zdravotnictví, nebo třeba rovná práva LGBTQ+,“ vysvětluje spoluzakladatel Birdwingo Andrej Hano. Akcie a ETF je v Birdwingo možné pohodlně filtrovat díky přehledným kategoriím. Uživatelé tak mohou snadno začít prozkoumávat společnosti a fondy v oblastech, které si vyberou, a budovat portfolia, jež reflektují jejich hodnoty a preference.

Hlavně začít brzo

Birdwingo nezapomíná ani na uživatele, pro které hodnotový přesah není primární. „Plně respektujeme a podporujeme, pokud někdo kouká na investování hlavně jako na cestu k vlastní finanční svobodě,“ zdůrazňuje druhý ze zakladatelů Adam Hano, podle kterého i prosté investování do indexových fondů může mít velmi pozitivní společenský dopad. „Důležité je hlavně začít brzo. Investovat od třiadvaceti každý měsíc 250 Kč je efektivnější než investovat 250 000 Kč ve čtyřiceti,“ dodává Hano.

Zatímco v USA investuje víc než polovina populace, v Evropě jen něco okolo 15 %. Mezi mladými a mezi ženami je to ještě o mnoho méně. Součástí aplikace je proto také Birdwingo akademie, která bude uživatelům v postupných krocích přinášet důležité poznatky o zásadách a rizicích investování. Navržená je tak, aby uživatele prováděla investičním procesem a přinášela informace, které uživatel právě potřebuje.

V aplikaci navíc nebudou dostupné pochybné produkty, jako jsou CFD nebo obchodování na úvěr, na kterých investiční platformy často nejvíce vydělávají, zatímco drobní investoři na nich o peníze přicházejí. Do budoucna se naopak počítá s obchodováním kryptoměn, NFT a dalšími funkcemi. Při jejich zavádění chce společnost vycházet z potřeb a zpětné vazby uživatelů.

Nízké poplatky

Poplatky ve výši 0,49 % z hodnoty obchodu, maximálně však 25 Kč za transakci, patří k nejnižším na trhu. Žádné další poplatky aplikace uživateli neúčtuje. Nemusíte se tedy bát zpoplatnění převodu měn, vstupních a výstupních poplatků, poplatků za neaktivitu ani žádných dalších skrytých výdajů. Deset procent transakčních poplatků bude společnost vždy posílat na charitativní účely. Od října bude podporovat Ukrajinský červený kříž a nadace Voices of Children a Člověk v tísni. Společnost Birdwingo a její obchodní partneři jsou regulováni příslušnými orgány v Evropě a v USA.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce