Reklama

Britská challenger banka LQID předvedla hladký start

LQID, nová challenger banka se sídlem v Londýně, právě podstupuje regulatorní schvalování, aby se mohla stát bankou, což v překladu znamená, že je „v procesu žádosti“ o bankovní licenci, aby mohla obsluhovat jak spotřebitele, tak malé a střední podniky.

8. 8. 2018 – | Doba čtení: < 1

Nová banka, vedená generálním ředitelem Mikem Saysem, chce „přemostit mezeru mezi digitálními a velkými challenger bankami za použití technologie, kterou Velká Británie ještě neviděla.“

Jejím mottem je udělat život a bankovnictví „hladšími“, a to prostřednictvím „jednoduchých a přímočarých „produktů, „smysluplného“ sledování rozpočtu, služeb lokálních banka a zákaznickým servisem.

Banka říká, že „využije chytré technologie k tomu, aby zákazníkům pomohla vytvářet bohatství“.

Podle LinkedInu Says pracoval na projektu už od ledna 2017, má přitom zkušenosti jako finanční ředitel Harrods Bank (teď část Tandemu) a Lloyds Bank.

Banka říká, že poskytne „přístup k bankovnictví prostřednictvím mobilních zařízení se sítí komunitních a digitálních poboček, jejichž provoz je levnější,“ a „umožní každému založit si své vlastní podnikání v řádu minut“.

LQID je propojena s Shop &Finance: má společné členy i adresu. Kromě Sayse je na seznamu lidí Shop &Finance také Hubert W. E. Knapp.

Zdroj: BankingTech

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce