Reklama

České fintechy 2024 – Q1

5. 3. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

S novým rokem vám opět přinášíme aktualizaci přehledu českých fintechů a zase jedeme na pozitivní vlně, protože jejich nový počet je 148. A koho jsme přidali? BikePlan, Bitcoinmat, Creasoft, Cryptology, Fintokei, Nekrachni, Taxomat a Vyfakturuj.

Tradičně nabízíme ke každé přidané společnosti (fintechu) krátký popis, co řeší, takže dnes si představíme první čtveřici a za pár dnů tu druhou.

BikePlan

https://www.bikeplan.cz/

Mezi insurtechy jsme přidali specializované pojištění pro cyklisty. Konkrétně tedy BikePlan pojišťuje kola, elektrokola, koloběžky, elektrokoloběžky a cyklovozíky. Pojištění je možné sjednat v České i Slovenské republice. A na webu fintechu se třeba i dozvíte, kolik se v posledních letech u nás ukradlo kol. Není to vůbec malé číslo. Stejný vlastník pak třeba také nabízí pojištění pod značkou GolfPlan. Hádejte, co pojišťuje?

Bitcoinmat

https://bitcoinmat.org/

Do kategorie „kryptoměny“ jsme přidali slovensko-český projekt Bitcoinmat. Klientům nabízí aplikaci pro nákup bitcoinu a celé řady dalších kryptoměn. Právě nyní je období, kdy krypto zažívá malou renesanci, i když možná vlastně v tom případě bylo lepší si kryptoměny koupit před půl rokem. Nebo nebylo? 🙂 Bitcoinmat má kromě toho vlastní síť bitcoinmatů – v České republice, na Slovensku a také v Řecku.

Creasoft

https://www.creasoft.cz/

Sice si nejsme úplně jistí, jestli se píše Creasoft, CreaSoft nebo třeba creasoft, ale na druhou stranu s jistotou víme, že společnost patří mnoho let mezi přední dodavatele softwaru pro finanční instituce a také fintechy (ano, i nějaké fintechy na našem přehledu fintechů). Jedná se například o aplikace postavené na srovnávači zeteo (životní a neživotní pojištění, hypotéky a úvěry) nebo třeba maxx – systém pro správu smluv a provizí.

Cryptology

https://cryptology.cz/

Cryptology je další firma v našem seznamu, která se věnuje modernímu hornictví – těžbě kryptoměn. V zásadě nabízí dvě hlavní služby – investici do krypta s garantovaným úročením 10 % ročně a dále vlastní stavbu těžebních strojů. Na rozdíl od konkurence jsou však tyto stroje hostované pouze v ČR. Jestli to je výhoda, nebo nevýhoda, posuďte sami. A jako perličku můžeme dodat, že Cryptology je jediná firma na našem přehledu, která tam nemá svoje logo, ale jen název. Běžte na jejich web a snadno pochopíte proč 🙂

A to je pro tentokrát skoro vše

Jestliže víte o fintechových projektech, které na přehledu nemáme nebo které na přehledu máme, ale něco má být jinak (čili buď logo, nebo kategorie), napište nám!

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora