Reklama

České fintechy Q1 2024 – díl druhý

13. 3. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

Dnes vám představíme druhou čtveřici fintechů, které jsme aktuálně přidali na náš přehled. Tentokrát je každý úplně z jiného ranku a jde o Fintokei, Nekrachni, Taxomat, Vyfakturuj.

Fintokei

https://www.fintokei.com/

Fintokei je další tradingová platforma, kterým se v ČR opravdu daří, i když Fintokei má svoje úspěchy poněkud netradičně spojené s východní Asií a Japonskem. V loňském roce vstoupili i na evropský trh a fintech patří do skupiny Purple (Purple Holding). Fintokei je určený zkušeným i začínajícím obchodníkům a samozřejmě se hodně věnuje oblasti vzdělávání, protože bez toho se obchodovat nedá.

Nekrachni

https://www.nekrachni.cz/

Nekrachni je fintechový projekt, který se dostal do povědomí širší veřejnosti zejména díky mnohamilionové investici od Googlu. Primární účel Nekrachni není ani tak boj proti krachům, ale zvýšení finanční gramotnosti nejmladší generace takovým způsobem, kterému zejména „středoškoláci“ nejlépe rozumí. A nutno podotknout, že běžný vzdělávací proces v tomto bohužel trochu krachuje. Pokud se chcete dozvědět více, doporučujeme nedávný obsáhlý článek.

Taxomat

https://taxomat.cz/

Taxomat řeší specifický problém spojený s placením daní z investic – víte, že existuje víc variant, jak počítat své zisky a ty následně danit? Taxomat vybere tu daňově optimálnější cestu nahráním dat od brokera – aktuálně podporuje asi devět brokerů nebo si pomocí dat od jiného vytvoříte požadovanou strukturu a tu do Taxomatu nahrajete. Apka se pak postará o vše ostatní. Jednoduše a bez nervů, protože jestli jste si někdy počítali daně z obchodování sami, víte, že je to o nervy 🙂

Vyfakturuj

https://www.vyfakturuj.cz/

Živnostníci, firmy, plátci i neplátci DPH, ti všichni mohou využívat služby Vyfakturuj. V aplikaci můžete pohodlně spravovat, evidovat i vystavovat faktury. Samozřejmostí pak je propojení systému s bankou, což následně umožní automatické párování plateb. Vyfakturuj umožňuje propojení s devíti českými a čtyřmi slovenskými bankami. Pokud tedy nemáte opravdu netradiční banku, budete spokojeni.

Další změny na přehledu

U jedné společnosti jsme provedli změnu kategorie (konkrétně Hyponamíru jsme přesunuli mezi online brokery). A aktuálně již víme, že fintech Nafirmy koupila crowdfundingová platforma Roier, takže uvidíme, jestli prvně jmenovaný zcela nezanikne a příště už třeba na přehledu nebude.

Jestliže víte o fintechových projektech, které na přehledu nemáme nebo které na přehledu máme, ale něco má být jinak (čili buď logo, nebo kategorie), napište nám na  info@fintechcowboys.cz nebo využijte kontaktní formulář.

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min
Válcuje genAI konverzační umělou inteligenci?

Válcuje genAI konverzační umělou inteligenci?

Startup Vocalls je předním dodavatelem AI konverzačních platforem v České republice. Jeho produkty podporují hlasovou i psanou komunikaci ve významných firmách, včetně...
26. 6. 2024 – Doba čtení: 7 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora