Reklama

Co je spořicí účet na kryptoměny aneb BlockFi fintech

9. 4. 2021 – | Doba čtení: 2 min

BlockFi je velmi rychle se rozvíjejí krypto fintech. Na poli krypta se tato společnost objevila jako jeden z prvních. Díky tomu má poměrně dlouhou dobu bezchybné historie už od roku 2018. Ve své platformě nabízí hned několik produktů, které si v tomto článku postupně popíšeme.

BlockFi Review Products

Spořící účet

První z produktů je spořící účet vedený v kryptoměnách. Sice se tento účet nazývá spořící, ale s běžným spořícím účtem, který můžete najít na tradiční bance se nedá srovnávat. Jistě si rychle všimnete velkého úroku, který je pro bitcoin 6 % a pro usdt až 9.3 %. Takto velké výnosy jsou možné pouze díky půjčování prostředků, které sebou nese jistá rizika, která ale můžou být nižší, než u peer-to-peer půjček, protože zde jsou půjčky zajištěny.

Směnárna

V rámci spořícího účtu je možné i jednotlivé kryptoměny směnit mezi sebou. To se může hodit, pokud se zrovna rozhodnete některou měnu prodat. Můžete to udělat přímo na BlockFi aniž by jste museli měnu převést z platformy pryč.

Půjčky

Další výhodná služba, kterou BlockFi poskytuje je možnost půjčky. Ale tyto půjčky nefungují jako běžné půjčky, které dostává klient banky někdy pouze na základě kredibility. Půjčky v této službě fungují pouze jako více než 100% zajištěné. Typický uživatel má nějaké bitcoiny, které ale nechce prodat, kvůli danění nebo jiným důvodům. Proto tyto bitcoiny použije jako zástavu a díky tomu dostane půjčku v USDT. Z tohoto důvodu jsou tyto půjčky bezpečnější pro věřitele.

Kreditní karta s odměnou

Další produkt, který přináší na trh je kreditní karta s odměnou 1,5 % v bitcoinu. Zatím je tato karta dostupná pouze v Americe. Kvůli legislativě, si ale na tento produkt asi ještě nějakou chvíli v Česku počkáme.

Instituční půjčování

Poslední produkt je pouze pro instituční klienty. Díky této službě BlockFi vydělává úroky, které poté může vyplácet svým uživatelům na spořícím účtu. Mezi tyto klienty patří i někteří z těchto partnerů

Spořící účet od BlockFi je dostupný i pro české občany. Při registraci, která probíhá kompletně online, mimo jiné zadáváte i adresu a státní příslušnost. Po verifikaci lze zaslat peníze dvěma způsoby, buď přes zahraniční platbu přímo z  banky, která je ale nevýhodná kvůli poplatkům nebo přes kryptoměny.

Zdroj: https://roman2.substack.com/ a další informace najdete v blogu o analýze rizik https://roman2.substack.com/p/39-analza-rizika-v-blockfi

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Roman Mikulenčák

Softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Píše pro fintechcowboys a témata, která se do fintechu nevejdou najdete ještě na jeho blogu roman2.substack.com.

Další články autora