Reklama

Dle průzkumu se až 75 % amerických firem připravuje na deepfake a podvody identity

26. 7. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

Nový průzkum společnosti GetApp ukazuje, jak rostoucí sofistikovanost podvodů s identitou využívajících AI vyžaduje modernizaci protokolů kybernetické bezpečnosti. S tím, jak se útoky deepfake generované umělou inteligencí a podvody s identitou stávají stále častějšími, vyvíjejí společnosti plány, jak reagovat na tyto a podobné hrozby.

V „Průzkumu kybernetické bezpečnosti 2024“ společnosti GetApp, kterého se zúčastnilo více než 2 600 globálních odborníků na IT a kybernetickou bezpečnost, 73 % amerických respondentů uvedlo, že jejich organizace má vypracovaný plán reakce na deepfake. Zpráva dále uvádí, že rostoucí sofistikovanost útoků může podkopat tradiční bezpečnostní opatření, jako je biometrické ověřování, které bylo dříve považováno za vysoce bezpečné, ale nyní je zpochybňováno.

69 % amerických respondentů povinně používá biometrické ověřování ke zvýšení kybernetické bezpečnosti, což je nad celosvětovým průměrem (53 %). Zpráva uvádí, že důvěra v tyto systémy ale klesá, přičemž 36 % amerických respondentů vyjádřilo značné obavy z rostoucích schopností umělé inteligence vyrábět syntetické biometrické údaje za účelem podvodu. I globální trendy naznačují rostoucí obavy a nárůst investic do kybernetické bezpečnosti. Téměř polovina (49 %) profesionálů na celém světě má obavy o ochranu soukromí a 38 % se obává možné krádeže identity.

Z dotazovaných globálních IT a bezpečnostních profesionálů 60 % uvedlo, že jejich společnosti vyvinuly opatření na obranu proti deepfake útokům vytvořeným umělou inteligencí. 77 % uvádí, že jejich společnosti za posledních 18 měsíců zvýšily investice do kybernetické bezpečnosti.

„Vedoucí pracovníci firem potřebují mít jistotu, že jejich ochrana bude stále fungovat a ochrání je před hrozbami,“ říká David Jani, hlavní bezpečnostní analytik společnosti GetApp. „V praxi to znamená, že vedoucí pracovníci přehodnotili způsob, jakým střeží přístup do svých systémů, a pochopili, jak nejlépe čelit výzvám novějších, cílenějších podvodů.“

Zpráva dodává, že navzdory obavám zůstává biometrické ověřování klíčovým prvkem robustní strategie kybernetické bezpečnosti, zejména v kombinaci s vícefaktorovým ověřováním (MFA).

Respondenti z celého světa, kteří již byli vystaveni kybernetickým útokům, se obracejí k opatřením, která mohou být použita okamžitě a s minimálními náklady. Patří mezi ně zlepšení zabezpečení sítě, aktualizace softwaru a posílení zásad pro zadávání hesel. Mnoho amerických respondentů (49 %) se podle zprávy zaměřuje na používání většího množství řešení pro šifrování dat, aby ochránili svá data.

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

Červenec a srpen 2024 na FinTechCowboys

Červenec a srpen 2024 na FinTechCowboys

Prázdniny nám úspěšně končí. Překonali jsme zase nějaké teplotní rekordy, akciové trhy se nám krásně přehřívají, zatímco bitcoin si dává...
2. 9. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce