Reklama

eToro zavádí ukazatel ESG skóre

30. 9. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: etoro

eToro, sociální investiční síť, na své platformě představila ESG skóre pro více než 2 700 akcií, které uživatelům umožňuje zohlednit environmentální, sociální a správní faktory při sestavování portfolia. Dle průzkumu totiž víc jak polovina investorů (62 %) zvažuje ESG před nákupem akcií.

Ve spolupráci se společností ESG Book, světovým lídrem v oblasti dat a technologií ESG, poskytne eToro přehled o největších světových společnostech prostřednictvím uživatelsky přívětivého systému semaforu, kde jsou aktiva označena zelenou, žlutou nebo červenou barvou na základě jejich celkového hodnocení ESG.

Spuštění systému přichází v době, kdy podle průzkumu 62 % investorů zvažuje ESG před nákupem akcií, přičemž každý pátý (22 %) se snaží vyřadit firmy se špatným skóre ESG. Většina (55 %) drobných investorů považuje za nejdůležitější prvek ESG ochranu životního prostředí, následuje správa a řízení (29 %) a sociální oblast (17 %).

Kromě toho bude na eToro ukazatel, který odhalí, zda je více než 5 % příjmů společnosti spojeno s jednou z 13 různých oblastí, které mohou někteří investoři považovat za eticky problematické, jako jsou investice do zábavy pro dospělé, fosilních paliv, zbraní nebo tabáku.

„Díky hodnocení ESG mají naši uživatelé přístup k dalším informacím o společnosti, které se v tradiční finanční analýze obvykle nezohledňují. Ačkoli by se na skóre ESG nemělo spoléhat jako na jediný faktor pro investiční rozhodnutí, může hrát cennou roli jako součást rozhodovacího procesu. Může investory nasměrovat ke společnostem, jejichž udržitelné postupy jim umožňují dosahovat lepších výsledků v dlouhodobém horizontu. Stejně tak jim skóre může pomoci vyhnout se společnostem, které se zabývají obchodními praktikami, jež nejsou dlouhodobě udržitelné nebo nejsou v souladu s jejich individuálními hodnotami či přesvědčením,“ říká Gil Shapira, investiční ředitel ve společnosti eToro.

Drobní investoři byli v průzkumu rovněž dotázáni na největší překážku pro přijetí investiční strategie zaměřené na ESG. Nejčastější odpovědí bylo, že krize životních nákladů je nutí zaměřit se na nejziskovější společnosti bez ohledu na výkonnost ESG, což uvedla pětina (20 %). O něco méně respondentů (18 %) uvedlo, že překážkou jsou obavy z greenwashingu, zatímco 18 % se obává nedostatečné standardizace hodnocení ESG.

Dr. Daniel Klier, generální ředitel společnosti ESG Book, uvedl: „Drobní investoři stále častěji požadují větší transparentnost dopadů svých investic na udržitelnost, což je dáno rostoucím povědomím o tom, že pozitivní výsledky v oblasti ESG mohou zvýšit výnosy. Naše nové partnerství s eToro umožní více investorům přístup ke kvalitním výsledkům ESG pro lepší rozhodování, což pomůže přizpůsobit kapitál udržitelnějším výsledkům.“

Skóre ESG, které vypočítává společnost ESG Book, kombinuje nejaktuálnější zprávy z trhu, signály nevládních organizací a informace uváděné společnostmi. S využitím technologií a výzkumu se skóre denně přehodnocuje, aby odráželo veškeré změny ve výkonnosti společnosti v oblasti udržitelnosti, přičemž jakákoli aktualizace skóre je okamžitě k dispozici na platformě eToro.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min
Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce