Reklama

Fintechový startup Glint odhaluje svůj multiměnový účet a kartu

21. 11. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Startup Glint se sídlem v Londýně byl, co se týče své nabídky, doposud jedno velké tajemství. A to navzdory několika vlnám financování a neurčitým prohlášením, že chce vytvořit novou „globální měnu“ založenou na zlatě. Před několika dny konečně oznámil, že spouští multiměnový účet, aplikaci a kartu, které umožní zákazníkům ukládat peníze do zlata a měnit je zpět na měnu s nuceným oběhem, a to přímo na místě prodeje.

Zpočátku bude Glint, regulovaný FCA coby instituce elektronických peněz, podporovat britskou libru a zlato s tím, že další měny přijdou v budoucnu. Slibuje, že směnné kurzy mezi měnami jsou „reálné směnné kurzy“ a karta Glint je kartou Mastercard, takže je přijímána skoro všude.

Ačkoli se někteří zákazníci mohou pro využití služeb Glintu rozhodnout kvůli výhodnému směnnému kurzu nebo jeho peněžence podporující několik měn, skutečným rozdílem, se kterým startup přichází, je způsob, jakým mění zlato v široce akceptovanou globální měnu.

Aplikace je prozatím k dispozici jen pro zařízení s operačním systémem iOS a funguje následovně: jakmile se zákazníci přihlásí a úspěšně projdou povinnou kontrolou, která má předejít praní špinavých peněz, jsou požádáni, aby si dobili svůj účet. Mohou si přitom vybrat, zda chtějí peníze ponechat ve formě libry, nebo je směnit na zlato (a v budoucnu jakoukoli z dalších podporovaných měn). Kdykoli pak platí prostřednictvím debetní karty Glint, řeknou aplikaci, kterou z „peněženek“ (měnu s nuceným oběhem nebo zlato) k tomu chtějí použít a Glint už se postará o převod v reálném čase, a to včetně efektivního prodeje požadovaného zlata, které pokryje cenu nákupu.

Co se týče toho, jak je zlato zákazníků uchováváno, Glint tvrdí, že příslušná část fyzického zlata je legálně přidělena každému jednotlivému zákazníkovi a držena v bankovním trezoru London Bullion Market Association Accredited Brink ve Švýcarsku. Startup si účtuje skladovací poplatek, který si strhává měsíčně.

Předpoklad je podobný, jako odůvodnění, které stojí za Bitcoinem: uskladněním hotovosti ve zlatě je možné vyhnout se volatilitě měn s nuceným oběhem a zásahům ze strany centrálních bank. Na rozdíl od Bitcoinu je zlato coby držitel hodnoty peněz velmi stabilní a samozřejmě také starší než měny s nuceným oběhem.

A že o zlatě zakladatelé Glintu něco vědí. Generální ředitel, Jason Cozens, spoluzaložil GoldMadeSimple.com, webovou stránku, která pomáhá klientům nakupovat a prodávat fyzické zlato, bezpečně ho uchovávat nebo doručovat. Už předtím stál za založením dvou dalších společností: Visuality – kde, říká se, se stal průkopníkem virtuální reality, obchodování po internetu a online marketingu prodejem ERP softwarové společnosti McGuffie Bruton – a Bite, agentury pro digitální marketing. Ben Davies, provozní ředitel, má více než 17 let zkušeností z mezinárodních finančních a komoditních trhů. Stával v čele obchodu RBS Greenwich a v roce 2007 spoluzaložil Hinde Capital, společnost pro řízení alternativních investic, specializující se na cenné kovy.

Do dnešního dne vybrat Glint 6,1 milionu liber a mezi jeho nedávné sponzory patří NEC Capital Solutions (prostřednictvím jeho fondu pro rizikový kapitál ve spolupráci s Venture Labo Investment), Tokijská komoditní burza, Bray Capital a řada dalších soukromých investorů z bankovního sektoru a sektoru správy aktiv.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min
Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce