Reklama

Investown rozšiřuje investiční příležitosti a chce expandovat do EU

8. 8. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: investown

Investown je česká investiční platforma, která je založena na stále populárnější metodě skupinového investování. Prostřednictvím hromadného financování nově přináší investorům širší paletu nemovitostí, včetně komerčních, a také vyšší výnosy. Tímto krokem chce oslovit širší skupinu investorů, kterých se do platformy dosud zapojilo přes 50 tisíc.

Společnost Investown nyní žádá o evropskou licenci skupinového financování. Podle jejích pravidel se však začíná řídit již nyní. „Abychom získali celoevropskou licenci a mohli expandovat do dalších států EU, musíme přejít na metodu hromadného financování. Tím získáme přístup k mnohem většímu počtu investičních příležitostí na různých místech a s vyšším zhodnocením,“ vysvětluje CEO a spoluzakladatel Investownu Alan Pock s tím, že investoři budou moci nově vybírat z příležitostí od široké škály architektů, developerů, drobných podnikatelů a firem. Startup věří, že se mu podaří ztrojnásobit dosavadní objem zprostředkovaných investic z 500 milionů na 1,5 miliardy korun.

Investown nově umožní investorům realizovat vyšší výnosy startující na 8 % p. a. „Z nového nastavení budou těžit naši uživatelé, kteří u nás investují, ale i partneři realizující projekty v oblasti rezidenčních i komerčních nemovitostí. Díky hromadnému financování se v Česku zrodí celá řada zajímavých realizací a s ohledem na současný nedostatek výstavby z toho bude těžit celá společnost,“ říká Alan Pock a dodává, že v zájmu udržitelnosti se Investown zaměří i na rekonstrukce a renovace. Prvním nově nabízeným partnerským projektem je přestavba rodinného domu ve Vestci u Prahy na rezidenční dům s až šesti bytovými jednotkami. Partnerská společnost využije vybrané finanční prostředky na pořízení nemovitosti, dokončení projektu a vyřízení stavebního povolení pro následnou rekonstrukci.

Investown se nadále těší podpoře a silnému zázemí společností, které v předchozích letech poskytly investice na rozvoj celého projektu. „Rozšíření záběru na různé investiční příležitosti spojené s nemovitostmi vnímáme jako krok správným směrem. Další velkou výzvou bude expanze na zahraniční trhy, při které chceme být jako součást nadnárodní skupiny aktivní,“ dodává Jiří Skopový ze Seed Starteru České spořitelny. První kroky za hranice má Investown v plánu v příštím roce.

Jak to bude fungovat?

V nové verzi Investownu se budou uživatelé skládat na projekty developerských partnerů. V případě vybrání cílové částky je projekt považován za zrealizovaný a investorům začínají plynout výnosy. Pokud se daná částka mezi investory nevybere, peníze se jim vrátí zpět do peněženky a mohou je alokovat na jinou příležitost.

„Poté co u nás zadavatel zažádá o úvěr, začíná proces pečlivého vyhodnocování. Až po kontrole veškeré dokumentace a důkladném prozkoumání je v případě schválení projekt přidán na platformu a otevřen investicím,“ vysvětluje proces výběru Alan Pock. Dosavadní systém, v němž uživatelé alokovali své investice do bytů pronajímaných Investownem, firma v nejbližších měsících postupně opustí. „Stávajícím investorům umožníme bezplatné převedení tohoto typu investic do nových, ziskovějších projektů,“ uzavírá Alan Pock.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

KB SmartSolutions jede na plné obrátky

KB SmartSolutions jede na plné obrátky

Podle aktuálních statistik až 65 % bankovních institucí za poslední 3 roky vstoupilo do partnerství s fintechem a 35 % do fintechu investovalo. Avšak...
20. 1. 2023 – Doba čtení: 5 min
Prosinec 2022 na FinTechCowboys

Prosinec 2022 na FinTechCowboys

Skončil nám rok plný překvapení, z pohledu fintechu asi hlavně těch negativních – investicím se příliš nedařilo, kryptosvět si prošel pěknou...
3. 1. 2023 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce