Reklama

JPMorgan ukončila Finn, svoji bankovní aplikaci zaměřenou na mileniály

11. 6. 2019 – | Doba čtení: < 1

JPMorgan, největší banka v zemi, co se týče tržní kapitalizace, oznámila, že ukončuje svoji nedlouho existující bankovní aplikaci Finn. Aplikace, spuštěná v roce 2018, se soustředila na obsluhu mladších zákazníků a byla k dispozici napříč celou zemí. 

Banka se rozhodla, že místo toho se zaměří na nalákání mileniálů prostřednictvím Chase, své primárně spotřebitelské značky. Existující zákazníci Finn budou převedeni na účty Chase.

Kromě každodenního běžného a spořicího účtu Finn nabízela také služby, kolem nichž svoje byznysy vystavělo mnoho firem v oblasti startupů zabývajících se osobními financemi. Jsou mezi nimi nástroje pro automatické spoření a grafy znázorňující, za co lidé utrácí peníze.

Konkurencí se v případě mileniálů trh jen hemžil s řadou společností soupeřících o pozornost mladých uživatelů. Robinhood, obchodní aplikace zaměřená na mileniály, nalákala přes 4 miliony uživatelů nabídkou služeb jako bezplatné obchodování nebo možnost investic do kryptoměn. Nabídka Marcus od Goldman Sachs pak zaznamenala rychlý úspěch prostřednictvím nezvykle vysoké úrokové míry na běžných účtech. 

S tím, jak klesá důraz na fyzické bankovní pobočky, se na stranu digitálních bankovních produktů významně přiklonily také mega banky. Navzdory tomu JPMorgan pokračuje v otvírání kamenných poboček v cílových oblastech, ty s nízkou aktivitou naopak zavírá.

Finn nabízela mladším uživatelům jak digitální přístup, tak fyzická místa Chase pro případ komplikovanějších služeb. JPMorgan ale nakonec došla k závěru, že dvě značky nejsou pro zákazníky přínosem. 

JPMorgan má 50 milionů aktivních účtů a zatím tak vyhrává boj o digitální zákazníky. Druhá je Bank of America, třetí pak Wells Fargo, která má sice největší bankovní síť, ale v poslední době čelí celé řadě skandálů. 

Zdroj: Businessinsider

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min
Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce