Reklama

kevin. umožní platby z účtu na účet na tisících POS evropských terminálů včetně Česka

5. 9. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: kevin.

Společnost kevin., poskytovatel platební infrastruktury pro přímé a bezpečné finanční P2P transakce, navázala spolupráci se společností Monet+ a její nezávislou softwarovou platformou Switchio, která spravuje tisíce platebních terminálů v Evropě. Díky tomu budou platby z účtu na účet (A2A) společnosti kevin. dostupné na všech POS (point-of-sale) terminálech připojených k platformě Switchio.

Switchio od Monet+ spolupracuje s mnoha finančními společnostmi, které denně spravují miliony transakcí, a je jednou z nejrozvinutějších platforem nabízejících softwarová a hardwarová řešení pro přijímání plateb v obchodech, která pokrývají celý proces od POS terminálů až po zpracovatelská centra.

Integrací high-tech infrastruktury společnosti kevin. do platformy Switchio se Monet+ stává vůbec první společností, která může klientům a partnerům nabídnout platby A2A v kamenných obchodech, a umožňuje tak podnikům přijímat platby bezpečně, okamžitě a za férovou cenu.

Monet+ integruje platby A2A společnosti kevin. pro POS terminály do své infrastruktury v rámci platformy Switchio, což znamená, že podniky využívající jejich služby nebudou potřebovat žádné další investice, aby mohly začít přijímat platby A2A v obchodech, protože jsou kompatibilní se stávajícími terminály. Obchodníci navíc budou moci snížit své transakční náklady a zároveň nabídnout zákazníkům to, na co jsou zvyklí.

Chtějí-li klienti používat při platbě na platebním terminálu platu A2A, stačí, aby si propojili svůj bankovní účet v rámci mobilní aplikace obchodníka případně jiné aplikace podporující A2A platby společnosti kevin. Je to trochu podobné, jako kdyby si do digitální peněženky připojili platební kartu, jen se k tomu využívá PSD2. Jakmile tak učiní, mohou zákazníci dokončit své platby prostřednictvím technologie NFC přiložením svého mobilního zařízení k POS terminálu, jak to obvykle dělají při bezkontaktních platbách.

Radoslav Tomašiak (na úvodní fotografii), vedoucí oddělení POS řešení kevin., spolupráci komentoval takto: „Máme společný cíl inovovat platby a zároveň je učinit bezpečnějšími, dostupnějšími a více orientovanými na zákazníka. Česká republika patří k lídrům finančních technologií ve střední Evropě a dlouhodobě pro nás představuje jeden z klíčových trhů. Vysoká míra adopce finančních inovací mezi spotřebiteli otevírá růst celého sektoru.“

Kamil Hanáček, výkonný ředitel společnosti Switchio, dodává: „V posledních letech jsme svědky masivního růstu digitalizace plateb. Věříme, že bezpečná a spolehlivá řešení jsou často postavena na spolupráci mnoha partnerů – právě to nám umožňuje účastnit se zahraničních projektů. Spolupráce s kevinem. nám otevře nové dveře k několika platebním možnostem a ještě více zpříjemní zážitek z placení. Bezpečnost a spolehlivost jsou pro nás vždy prioritou.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce