Reklama

kevin. umožní platby z účtu na účet na tisících POS evropských terminálů včetně Česka

5. 9. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: kevin.

Společnost kevin., poskytovatel platební infrastruktury pro přímé a bezpečné finanční P2P transakce, navázala spolupráci se společností Monet+ a její nezávislou softwarovou platformou Switchio, která spravuje tisíce platebních terminálů v Evropě. Díky tomu budou platby z účtu na účet (A2A) společnosti kevin. dostupné na všech POS (point-of-sale) terminálech připojených k platformě Switchio.

Switchio od Monet+ spolupracuje s mnoha finančními společnostmi, které denně spravují miliony transakcí, a je jednou z nejrozvinutějších platforem nabízejících softwarová a hardwarová řešení pro přijímání plateb v obchodech, která pokrývají celý proces od POS terminálů až po zpracovatelská centra.

Integrací high-tech infrastruktury společnosti kevin. do platformy Switchio se Monet+ stává vůbec první společností, která může klientům a partnerům nabídnout platby A2A v kamenných obchodech, a umožňuje tak podnikům přijímat platby bezpečně, okamžitě a za férovou cenu.

Monet+ integruje platby A2A společnosti kevin. pro POS terminály do své infrastruktury v rámci platformy Switchio, což znamená, že podniky využívající jejich služby nebudou potřebovat žádné další investice, aby mohly začít přijímat platby A2A v obchodech, protože jsou kompatibilní se stávajícími terminály. Obchodníci navíc budou moci snížit své transakční náklady a zároveň nabídnout zákazníkům to, na co jsou zvyklí.

Chtějí-li klienti používat při platbě na platebním terminálu platu A2A, stačí, aby si propojili svůj bankovní účet v rámci mobilní aplikace obchodníka případně jiné aplikace podporující A2A platby společnosti kevin. Je to trochu podobné, jako kdyby si do digitální peněženky připojili platební kartu, jen se k tomu využívá PSD2. Jakmile tak učiní, mohou zákazníci dokončit své platby prostřednictvím technologie NFC přiložením svého mobilního zařízení k POS terminálu, jak to obvykle dělají při bezkontaktních platbách.

Radoslav Tomašiak (na úvodní fotografii), vedoucí oddělení POS řešení kevin., spolupráci komentoval takto: „Máme společný cíl inovovat platby a zároveň je učinit bezpečnějšími, dostupnějšími a více orientovanými na zákazníka. Česká republika patří k lídrům finančních technologií ve střední Evropě a dlouhodobě pro nás představuje jeden z klíčových trhů. Vysoká míra adopce finančních inovací mezi spotřebiteli otevírá růst celého sektoru.“

Kamil Hanáček, výkonný ředitel společnosti Switchio, dodává: „V posledních letech jsme svědky masivního růstu digitalizace plateb. Věříme, že bezpečná a spolehlivá řešení jsou často postavena na spolupráci mnoha partnerů – právě to nám umožňuje účastnit se zahraničních projektů. Spolupráce s kevinem. nám otevře nové dveře k několika platebním možnostem a ještě více zpříjemní zážitek z placení. Bezpečnost a spolehlivost jsou pro nás vždy prioritou.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce