Reklama

Klarna představuje nástroje na prevenci zadlužení

11. 8. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Klarna

V době, kdy ve Velké Británii vchází v platnost nová nařízení o ochraně spotřebitele, přišla společnost Klarna, lídr v oblasti BNPL (buy now, pay later), jako první s tím, že ve spolupráci se sítí Money Adviser Network poskytuje zákazníkům bezplatné a spolehlivé poradenství v oblasti řízení dluhů.

Síť Money Adviser Network, kterou provozuje britský vládní orgán MoneyHelper, zprostředkovává spotřebitelům kontakt s renomovanými službami dluhového poradenství, jako jsou StepChange, Citizens Advice a National Debtline. Prostřednictvím této aliance budou mít nově klienti Klarny přístup k nepřetržitému dluhovému poradenství.

Společnost Klarna se tímto krokem připravuje na nová nařízení o ochraně spotřebitele stanovená Financial Conduct Authority (FCA), která měla začít platit koncem července. Klarna tak zahajuje iniciativu na podporu zodpovědného zadlužování. Mezi nové produkty patří například nástroj „opt-out“, který zákazníkům umožňuje předem se rozhodnout, že nebudou využívat úvěr, který si sjednali. V lednu navíc přidala společnost Klarna do své aplikace ve Velké Británii, USA, Německu a Švédsku nástroj pro finanční plánování, kterým se snaží povzbudit své zákazníky, aby si vypěstovali tzv. chytré výdajové návyky.

Flora Colemanová, ředitelka pro globální politiku ve společnosti Klarna, uvedla: „Jsme první službou BNPL, která spolupracuje se sítí Money Adviser Network. Vyzýváme ostatní poskytovatele BNPL, aby nás následovali a demonstrovali tím, že pro ně zájmy zákazníků zůstávají prioritou.“

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Jak se (ne)bojíme AI v bankovnictví?

Jak se (ne)bojíme AI v bankovnictví?

Nový výzkum ukázal, že přestože mají zákazdníci obavy z toho, že banky používají umělou inteligenci, chtějí i tak co nejlépe využít příležitosti,...
18. 9. 2023 – Doba čtení: 2 min

Richard Šubrt

Další články autora