Reklama

Komerční banka kupuje společnost Enviros – lídra v oblasti energetického poradenství

18. 7. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: KB Smart Solutions

Komerční banka se rozhodla rozšířit své aktivity v oblasti energetického poradenství a stala se stoprocentním vlastníkem české společnosti Enviros. Tím významně posílí stávající know-how v oblastech poradenství a financování projektů se zaměřením na energetiku a udržitelnost.

Společnost Enviros je významnou lokální poradenskou společností, která se zabývá energetikou a environmentálním poradenstvím a působí také jako nezávislý poradce pro financování energeticky úsporných projektů a projektů obnovitelných zdrojů pro řadu významných firem na středoevropském trhu. Akvizicí Komerční banka doplní a významným způsobem podpoří další rozvoj poradenského servisu KB Advisory a dosáhne tak na mnohem větší projekty, které vyžadují velice specifické know-how.

„Začleněním společnosti Enviros do Skupiny KB se staneme jednoznačným poradenským lídrem v oblasti energetiky a ESG a jedinou bankou, jež bude schopna poskytnout klientům kompletní škálu služeb od poradenství až po udržitelné financování,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

„KB Advisory a Enviros již realizovaly řadu společných projektů. Díky propojení obou firem budeme efektivnější a schopni realizovat více projektů pro naše klienty. Cílíme také na užší propojení poradenských služeb a financování například v oblasti energetických úspor nebo certifikace budov,“ doplňuje Jan Hanuš, ředitel KB Advisory.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce