Reklama

Komerční banka kupuje společnost Enviros – lídra v oblasti energetického poradenství

18. 7. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: KB Smart Solutions

Komerční banka se rozhodla rozšířit své aktivity v oblasti energetického poradenství a stala se stoprocentním vlastníkem české společnosti Enviros. Tím významně posílí stávající know-how v oblastech poradenství a financování projektů se zaměřením na energetiku a udržitelnost.

Společnost Enviros je významnou lokální poradenskou společností, která se zabývá energetikou a environmentálním poradenstvím a působí také jako nezávislý poradce pro financování energeticky úsporných projektů a projektů obnovitelných zdrojů pro řadu významných firem na středoevropském trhu. Akvizicí Komerční banka doplní a významným způsobem podpoří další rozvoj poradenského servisu KB Advisory a dosáhne tak na mnohem větší projekty, které vyžadují velice specifické know-how.

„Začleněním společnosti Enviros do Skupiny KB se staneme jednoznačným poradenským lídrem v oblasti energetiky a ESG a jedinou bankou, jež bude schopna poskytnout klientům kompletní škálu služeb od poradenství až po udržitelné financování,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

„KB Advisory a Enviros již realizovaly řadu společných projektů. Díky propojení obou firem budeme efektivnější a schopni realizovat více projektů pro naše klienty. Cílíme také na užší propojení poradenských služeb a financování například v oblasti energetických úspor nebo certifikace budov,“ doplňuje Jan Hanuš, ředitel KB Advisory.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce