Reklama

Libra od Facebooku otřese světem podobně jako SpaceX

28. 4. 2020 – | Doba čtení: < 1

spaceX

Binance Research je profesionální platforma věnující se trhům, cenám a blockchainu. Nedávná zpráva z Binance Research tvrdí, že je Facebook Libra stejně disruptivní pro platební odvětví jako byl SpaceX pro mezihvězdné cestování – ale proč?

Když vstoupil SpaceX do raketového odvětví, šlo o průmysl plný vysokých vstupních bariér, který do značné míry dominoval hráčům ve veřejném sektoru a příliš se nevyvíjel, protože nebyly téměř žádné pobídky k inovacím. Totéž platí pro aktuální platební prostředí.

Hranice omezují stávající platební systémy

Binance Research v nedávné podrobné zprávě o společnosti Facebook Libra dospěl k závěru, že Libra otřese světem plateb stejným způsobem, jakým se ve vývoji raket objevil Elon Musk se SpaceX.

Centrální banky kontrolují většinu platebních struktur, volají po velkých sítích závislých na masovém využití a vyžadují značné počáteční investice. Obvykle také provozují drahé platební systémy z nichž je většina domácích, nikoli celosvětových.

Noví účastníci otřásají systémem

Se zavedením a zřízením Transferwise se platební svět dočkal inovace, ale ne na úrovni Facebook Libra. Transferwise je stále spíše zaměřen na maloobchod. Pokud se Libra spustí, mohla by začít novou vlnu inovací a zásadně změnit současné platební prostředí.

Jak řada zemí zkoumá digitální měny centrálních bank, zdá se, že globální rámec Libry má stále navrch. Je těžké předpovědět, jak by takový systém mohl ovlivnit globální ekonomiku. Regulační tlak proti projektu Libra pokračuje, takže datum spuštění je v této době nejasné.

Nedávno jsme také informovali o tom, kdo je aktuálně členem Libra Asociace.

Zdroj: cointelegraph.com

Fotka od SpaceX-Imagery z Pixabay

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce