Reklama

Libra od Facebooku otřese světem podobně jako SpaceX

28. 4. 2020 – | Doba čtení: < 1

spaceX

Binance Research je profesionální platforma věnující se trhům, cenám a blockchainu. Nedávná zpráva z Binance Research tvrdí, že je Facebook Libra stejně disruptivní pro platební odvětví jako byl SpaceX pro mezihvězdné cestování – ale proč?

Když vstoupil SpaceX do raketového odvětví, šlo o průmysl plný vysokých vstupních bariér, který do značné míry dominoval hráčům ve veřejném sektoru a příliš se nevyvíjel, protože nebyly téměř žádné pobídky k inovacím. Totéž platí pro aktuální platební prostředí.

Hranice omezují stávající platební systémy

Binance Research v nedávné podrobné zprávě o společnosti Facebook Libra dospěl k závěru, že Libra otřese světem plateb stejným způsobem, jakým se ve vývoji raket objevil Elon Musk se SpaceX.

Centrální banky kontrolují většinu platebních struktur, volají po velkých sítích závislých na masovém využití a vyžadují značné počáteční investice. Obvykle také provozují drahé platební systémy z nichž je většina domácích, nikoli celosvětových.

Noví účastníci otřásají systémem

Se zavedením a zřízením Transferwise se platební svět dočkal inovace, ale ne na úrovni Facebook Libra. Transferwise je stále spíše zaměřen na maloobchod. Pokud se Libra spustí, mohla by začít novou vlnu inovací a zásadně změnit současné platební prostředí.

Jak řada zemí zkoumá digitální měny centrálních bank, zdá se, že globální rámec Libry má stále navrch. Je těžké předpovědět, jak by takový systém mohl ovlivnit globální ekonomiku. Regulační tlak proti projektu Libra pokračuje, takže datum spuštění je v této době nejasné.

Nedávno jsme také informovali o tom, kdo je aktuálně členem Libra Asociace.

Zdroj: cointelegraph.com

Fotka od SpaceX-Imagery z Pixabay

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na...
27. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce