Reklama

Mějte bitcoin pod kontrolou s peněženkou Bitkey

11. 12. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: bitkey

Zprostředkovatel plateb, společnost Block Inc., mezi jejíž zakladatele patří i Jack Dorsey, spustila na začátku prosince bitcoinovou self-custody peněženku Bitkey. Beta provoz zahájila ve více než 95 zemích na šesti kontinentech. Rozšiřuje přístup k vlastní správě a umožňuje lidem na celém světě skutečně vlastnit a spravovat své bitcoiny snadno a bezpečně.

Dnes drtivá většina z milionů vlastníků bitcoinů drží své bitcoiny na depozitních platformách nebo na burzách, kde je koupili, a ponechává je pod kontrolou správce. Přístup k řešením pro vlastní správu, kde mohou lidé skutečně vlastnit klíče ke svým bitcoinům, stále často závisí na složité sadě zařízení nebo dlouhých heslech, která si lidé potřebují zapamatovat, aby mohli získat zpět své peníze v případě ztráty.

Bitkey obsahuje mobilní aplikaci, hardwarové zařízení a sadu nástrojů pro obnovu v případě, že zákazník ztratí telefon, hardware nebo obojí. Bitkey je nyní k dispozici pro předobjednávky na bitkey.world s dodáním začátkem roku 2024.

„Lidé, kteří dnes drží bitcoiny na burzách a depozitních platformách, často váhají s přechodem na peněženky s vlastní správou, protože jsou nervózní z toho, že mohou dělat chyby, zvláště s historickým požadavkem, že musíte bezpečně střežit dlouhá hesla skládající se z 12 nebo 24 slov. Lidé se často cítili zaseknutí: měli obavy z nedostatku kontroly, kterou by mohli zažít na platformě nebo při výměně, ale také se obávali nemilosrdných zkušeností s produkty, které existují v jiných historicky dostupných peněženkách pro vlastní úschovu. S Bitkey jsme chtěli vytvořit produkt, který pomůže přivést každého k vlastní péči, kombinující robustní možnosti zabezpečení a obnovy s jednoduchou zákaznickou zkušeností, která jim dává kontrolu nad jejich penězi,“ říká Lindsey Grossman, vedoucí obchodu pro Bitkey.

Bitkey používá tři klíče a vynechává tedy nebezpečné, extrémně dlouhé fráze, kvůli kterým si řada lidí zablokovala přístup ke svým bitcoinům. K přesunu bitcoinu jsou potřeba jakékoli dva klíče.

Bitkey dává zákazníkům do rukou dva klíče: jeden je v mobilní aplikaci, která zákazníkům umožňuje snadno provádět bitcoinové transakce na jejich mobilním telefonu, sledovat jejich zůstatek a spravovat bezpečnostní preference; a druhý klíč držený zákazníkem je v hardwarovém zařízení a je bezpečně uložen offline. Hardwarový klíč slouží dvěma hlavním účelům: jako další vrstva zabezpečení pro spolupodepisování pohybů peněz (na základě limitu nastaveného zákazníkem); a umožňuje obnovu, když zákazník ztratí svůj telefon.

Třetí klíč je na serveru Bitkey a používá se pouze ke dvěma věcem: pomáhá zákazníkům přesunout bitcoiny pouze pomocí telefonu pro transakce, které se rozhodnou provádět na cestách bez svého hardwarového zařízení, a pomáhá zákazníkům získat zpět svou peněženku, pokud ztratí svůj telefon nebo hardware – nebo dokonce obojí. Bitkey má však přístup pouze k jednomu klíči a nemůže získat přístup k bitcoinům zákazníka, ani je přesunout. Zákazník tak získá skutečnou kontrolu nad svým majetkem a zároveň mu to dává klid, že může své peníze získat zpět, pokud něco ztratí.

Zdroj: finextra.comcointelegraph.combitkey.build/beta/

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora