Reklama

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

27. 6. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: redakce

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024. Lidé investující do krypta díky ní mohou udělat alternativní způsob off-rampingu a také mohou snadno rozšířit svoje investiční portfolio o další investiční prostředek.

CoinBank už od roku 2017 nabízí nákup kryptoměn do „custodial“ peněženky. Podporuje nákup BTC, ETH, ale i desítek dalších kryptoměn. Nákup probíhá přes burzy Binance a Kraken a měla by se vždy zvolit výhodnější varianta obchodu (ať už při nákupu, či při prodeji krypta). Pro některé kryptoměny je také možnost využít stakování, a tím si vlastně dané krypto spořit. Úročení se podle typu krypta pohybuje od 1 do 11 %.

Hlavní bankovní účet má CoinBank u Fio banky, takže čeští uživatelé mohou prostředky na svůj účet poslat velmi rychle. Následně je mohou snadno proměnit za krypto nebo nyní právě i za zlato. Pokud krypto nechtějí držet přes CoinBank, tak si ho můžou nechat poslat do své vlastní peněženky.

„Investování do zlata přes naši aplikaci vlastně znamená nákup fyzického zlata, které uživatelům posíláme poštou. Takže možná je to spíš nákup než investování,“ dodává k nové funkcionalitě Veronika Michalová, vedoucí zákaznické podpory fintechu. „Není tedy úplně možné investovat libovolnou částku, ale investoři si musí zvolit jednu z nabízených velikostí nebo spíše gramáží. Platit ale mohou jakoukoliv z měn, které aktuálně mají na účtu. A hlavně pak zlato skutečně budou vlastnit, protože bude fyzicky v jejich držení. Což je oproti kryptu obrovský rozdíl.“

Pokud chce vlastník krypta vybrat část prostředků do FIATu a následně si nakoupit investiční zlato, pak mu to zabere docela dost práce a času. Přes naši funkcionalitu to udělá prakticky okamžitě,“ popisuje další z výhod nákupu zlata Jindřich Patera, spoluzakladatel CoinBank.

A pro ty, kteří stále váháte, zda raději investovat do krypta, nebo do zlata – zlato se pohybuje na svých historicky nejvyšších hodnotách, ale zájem o něj vůbec neupadá, dokonce i řada centrálních bank spíše zlato přikupuje. Bitcoin byl nedávno blízko svého ATH a je otázka, jaký bude jeho vývoj v druhé půlce roku. Nicméně dlouhodobě převažuje názor, že spíše poroste.

Zdroj: CoinBank a redakce

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce