Reklama

Největší „neanglická“ bitcoinová konference ChainCamp se blíží. V Ostravě se setkají nejznámější čeští bitcoineři

5. 9. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: kudyznudy.cz

Konání největší lokální bitcoinové konference v Česku je za rohem. ChainCamp 2023 se odehraje 9. září v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic. Stejně jako v předchozích letech zde vystoupí ta největší jména tuzemské kryptokomunity, mezi nimi například Jakub „Kicom“ Vejmola, Daniel Steigerwald nebo zakladatelé SatoshiLabs, Pavol „Stick“ Rusnák a vůbec poprvé také Marek „Slush“ Palatinus. Cílem konference je kromě networkingu také posílení adopce bitcoinu mezi kryptonadšenci.

„Je to nejlepší způsob, jak se setkat s celou českou a slovenskou bitcoinovou komunitou na jednom místě. Jako hlavní pozitivum akce vnímám to, že spojuje laickou i odbornou veřejnost v příjemném a neformálním prostředí. Je to jednoduše ideální šance pro sdílení zajímavých nápadů a myšlenek,“ říká o akci Pavol „Stick“ Rusnák, spoluzakladatel skupiny SatoshiLabs.

Konference se zúčastní více spíkrů než v loňském roce, v panelových debatách a na přednáškách vystoupí až čtyři desítky osobností. Organizátoři Martin a Matyáš Kuchařovi očekávají také rekordní účast – okolo 2 200 návštěvníků. Podle organizátorů má konání podobné akce v období medvědího trhu o to větší smysl. Nováčci totiž mohou vstoupit na trh v době, kdy je relativně klidný, a díky tomu načerpat vědomosti od těch opravdu povolaných, kterým nejde jen o vlastní zisk. Budou tak mít lepší představu, jak „nenaletět“, a dostanou rady, jak s bitcoinem začít. S nadcházejícím „halvingem“, který má proběhnout na jaře příštího roku, se totiž očekává další rapidní růst ceny bitcoinu.

 „Jsme největší bitcoinová konference, na které se nemluví anglicky. To ukazuje, jak pevně při sobě česká a slovenská bitcoinová komunita stojí a jak oblíbený bitcoin mezi našinci je. První ročník jsme uspořádali v roce 2020 a za čtyři roky se nám podařilo stát se vlastně už tradiční akcí,“ říká Martin Kuchař, spoluorganizátor konference ChainCamp.

Vstupenky mohou zájemci zakoupit na webu ChainCamp. Vybrat si přitom mohou mezi verzemi Standard nebo Patriot, které návštěvníkovi zajistí vyhrazené místo v sále nebo přednostní účast na workshopech. Program konference začíná v sobotu 9. září v ranních hodinách, návštěvníci se mohou těšit také na afterparty přímo v prostorách Gongu.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 se měl zapsat do historie bitcoinu, ale i když se tak nakonec stalo, výsledky jsou zatím rozpačité a žádný býčí...
31. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min
Alchemy Pay se spojuje s Worldpay

Alchemy Pay se spojuje s Worldpay

Alchemy Pay, fiat-to-crypto platební brána od poskytovale blockchainových technologií fintechu Alchemy, uzavřela strategické partnerství se společností Worldpay. Alchemy Pay tak...
4. 1. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce