Reklama

Nová biometrická karta od Mastercard

24. 4. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Mastercard spustila svoji nejnovější biometrickou kartu, která k ověření identity držitele při nákupu v obchodech kombinuje čipovou technologii s otisky prstů. Jihoafrická republika je prvním trhem, na kterém se bude vyvinutá technologie testovat. Po nedávné dohodě se supermarkety Pick n Pay a Absa bankou, africkou pobočkou Barclays, se bude testovat ve dvou samostatných směrech.

Podle Mastercard je nová karta postavena na technologii čtení otisku prstu dnes využívané pro mobilní platby a může být použita na EMV terminálech na celém světě.

Ajay Bhalla, prezident Mastercard pro podniková rizika a bezpečnost, řekl, že otisk prstu „poskytuje dodatečné pohodlí a bezpečnost“ a „není to nic, co by mohlo být odcizeno nebo napodobeno, a pomůže tak držitelům karet žít jejich každodenní život s vědomím, že jejich platby jsou chráněné“.

Držitel karty přihlásí svoji kartu registrací v rámci své finanční instituce. Při registraci bude jeho otisk prstu přeměněn v zašifrovanou digitální šablonu, která bude uložena na kartu. Karta je potom připravena k použití na jakémkoli EMV terminálu kdekoli na světě.

Při nakupování a placení v obchodě biometrická karta „funguje jako jakákoli jiná čipová karta“. Držitel zasune kartu do terminálu prodejce a zároveň přiloží svůj prst k vestavěnému senzoru. Otisk prstu je ověřen srovnáním se šablonou a – pokud biometrika odpovídá – transakce může být potvrzena s tím, že spotřebitel nikdy nedá svoji kartu z ruky.

Mastercard uvedla, že v průběhu následujících několika měsíců proběhnou další testy biometrické karty. Její plné uvedení na trh se očekává později tento rok. Další testování se plánuje v Evropě a Asii/Tichomoří, a to v následujících měsících.

Zdroj: Bankingtech.com

 

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min
Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce