Reklama

Nová biometrická karta od Mastercard

24. 4. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Mastercard spustila svoji nejnovější biometrickou kartu, která k ověření identity držitele při nákupu v obchodech kombinuje čipovou technologii s otisky prstů. Jihoafrická republika je prvním trhem, na kterém se bude vyvinutá technologie testovat. Po nedávné dohodě se supermarkety Pick n Pay a Absa bankou, africkou pobočkou Barclays, se bude testovat ve dvou samostatných směrech.

Podle Mastercard je nová karta postavena na technologii čtení otisku prstu dnes využívané pro mobilní platby a může být použita na EMV terminálech na celém světě.

Ajay Bhalla, prezident Mastercard pro podniková rizika a bezpečnost, řekl, že otisk prstu „poskytuje dodatečné pohodlí a bezpečnost“ a „není to nic, co by mohlo být odcizeno nebo napodobeno, a pomůže tak držitelům karet žít jejich každodenní život s vědomím, že jejich platby jsou chráněné“.

Držitel karty přihlásí svoji kartu registrací v rámci své finanční instituce. Při registraci bude jeho otisk prstu přeměněn v zašifrovanou digitální šablonu, která bude uložena na kartu. Karta je potom připravena k použití na jakémkoli EMV terminálu kdekoli na světě.

Při nakupování a placení v obchodě biometrická karta „funguje jako jakákoli jiná čipová karta“. Držitel zasune kartu do terminálu prodejce a zároveň přiloží svůj prst k vestavěnému senzoru. Otisk prstu je ověřen srovnáním se šablonou a – pokud biometrika odpovídá – transakce může být potvrzena s tím, že spotřebitel nikdy nedá svoji kartu z ruky.

Mastercard uvedla, že v průběhu následujících několika měsíců proběhnou další testy biometrické karty. Její plné uvedení na trh se očekává později tento rok. Další testování se plánuje v Evropě a Asii/Tichomoří, a to v následujících měsících.

Zdroj: Bankingtech.com

 

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce