Reklama

Nová biometrická karta od Mastercard

24. 4. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Mastercard spustila svoji nejnovější biometrickou kartu, která k ověření identity držitele při nákupu v obchodech kombinuje čipovou technologii s otisky prstů. Jihoafrická republika je prvním trhem, na kterém se bude vyvinutá technologie testovat. Po nedávné dohodě se supermarkety Pick n Pay a Absa bankou, africkou pobočkou Barclays, se bude testovat ve dvou samostatných směrech.

Podle Mastercard je nová karta postavena na technologii čtení otisku prstu dnes využívané pro mobilní platby a může být použita na EMV terminálech na celém světě.

Ajay Bhalla, prezident Mastercard pro podniková rizika a bezpečnost, řekl, že otisk prstu „poskytuje dodatečné pohodlí a bezpečnost“ a „není to nic, co by mohlo být odcizeno nebo napodobeno, a pomůže tak držitelům karet žít jejich každodenní život s vědomím, že jejich platby jsou chráněné“.

Držitel karty přihlásí svoji kartu registrací v rámci své finanční instituce. Při registraci bude jeho otisk prstu přeměněn v zašifrovanou digitální šablonu, která bude uložena na kartu. Karta je potom připravena k použití na jakémkoli EMV terminálu kdekoli na světě.

Při nakupování a placení v obchodě biometrická karta „funguje jako jakákoli jiná čipová karta“. Držitel zasune kartu do terminálu prodejce a zároveň přiloží svůj prst k vestavěnému senzoru. Otisk prstu je ověřen srovnáním se šablonou a – pokud biometrika odpovídá – transakce může být potvrzena s tím, že spotřebitel nikdy nedá svoji kartu z ruky.

Mastercard uvedla, že v průběhu následujících několika měsíců proběhnou další testy biometrické karty. Její plné uvedení na trh se očekává později tento rok. Další testování se plánuje v Evropě a Asii/Tichomoří, a to v následujících měsících.

Zdroj: Bankingtech.com

 

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce