Reklama

Nová německá challenger banka Pockid cílí na generaci Z

26. 4. 2021 – | Doba čtení: 2 min

pockid challenger bank

Challenger banky se většinou orientují na mladé digitálně orientované uživatele. Ale hamburský fintech Pockid zašel ještě o kus dál. Tato zcela digitální banka zahajuje tento měsíc v Německu činnost a tvrdí, že je první neobankou v Německu, která nabízí produkt digitálního bankovnictví vyvinutý ve spolupráci s generací Z, specificky zaměřený na mladé lidi. Ale dokonce jim ani nemusí být 18, protože za ty mladší může účet založit rodič. Ve chvíli, kdy mladý klient dosáhne plnoletosti se pak práva a povinnosti rodiče automaticky zruší .

Technologie a platební karty start-upu budou zajišťovány evropskou finanční institucí PPS, dříve známou jako PrePay Solutions. Podporovány budou karetní transakce – online i v obchodech – stejně jako platby peer-to-peer (P2P), Google a Apple Pay a spořící peněženka.

Klienti se mohou zaregistrovat buď k programu Neo Beginner, nebo Neo Pro. Každý účet je dodáván s debetní kartou Mastercard a uživatelé si mohou vybrat mezi plastovou kartou a kartou „cherry wood“ vyrobenou z „udržitelně obhospodařovaných lesů“ rakouské firmy Card Group. Své karty banka nazývá „selfie-ready“, protože na přední straně nejsou uvedeny osobní údaje.

Plán pro „začátečníky“ má nějaká omezení – například kartou lze platit jen v Německu, má omezenou výši zůstatku na účtu a další limity, ale zase je aktuálně v rámci startu banky zcela zdarma a hodí se na vyzkoušení funkcionalit. Plnohodnotný plán Neo Pro má aktuálně uvedený měsíční poplatek 6,99 EUR a potenciálně ještě slevu na 4,99 EUR. Je otázka, zda je to konkurenceschopná nabídka, protože jiné challenger banky nabízejí zdarma mnohem více. A jediná třešnička na dortu tedy zůstává karta z třešňového dřeva 🙂

Účty fungují na základě kreditů, takže uživatelé nemohou vybírat do mínusu. Uživatelé mladší 18 let budou navíc sdílet přístup k účtu se svými rodiči. Zatímco přímí uživatelé budou mít přístup k účtu prostřednictvím aplikace, dospělí mají přístup prostřednictvím webové aplikace. Prostřednictvím inkasa mohou rodiče převést peníze svých dětí do aplikace.

Spoluzakladatelem a generálním ředitelem challenger banky Pockid je Jes Hennig, který má zkušenosti z Commerzbank a JP Morgan Chase. Slibuje jednoduchý a snadný běžný účet, který si otevřete za 3 minuty na mobilu, s přístupem 24/7 přímo z mobilního telefonu. Žádná otevírací doba, žádné skryté poplatky a bezkontaktní karta Mastercard za dva pracovní dny. Navíc služby jako připsání výplaty o den dříve bez poplatku, cashback při nákupu u vybraných obchodníků a další služby.

Zdroj: pockid.moneyfintechfutures.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce