Reklama

Nová služba GoPay Financing od Lemonera má první spokojené zákazníky

11. 11. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Lemonero

Fintech startup Lemonero, poskytovatel embedded financování pro malé a střední e-shopy, ve spolupráci s platební bránou GoPay oficiálně spustil ostrý provoz unikátního financování pro e-shopy s názvem GoPay Financing. Vznikla tím pro provozovatele online obchodů jedinečná forma splácení investovaného kapitálu, o níž jsme vás informovali již dříve. Nyní se objevila první hodnocení.

V tomto odvětví jde o takzvaný white label produkt neboli embedded službu: služba je provozovaná společností Lemonero a poskytována pod značkou GoPay a je přístupná všem obchodníkům využívajícím tuto platební platformu. Tento model spolupráce fintechu a platební brány, tržiště či e-shopové platformy je ve světě velmi populární.

V praxi GoPay Financing funguje tak, že splátky úvěru se realizují přímo z transakcí obchodníka na platební bráně. Nezatěžují proto provozní kapitál a cashflow obchodníka mimo hlavní sezonu či při úpadku tržeb. Splátky se automaticky strhávají z tržeb a úrokové sazby se pohybují v rozmezí přibližně od 1 do 20 % v závislosti na výšce úvěru.

Pohodlnost a funkčnost služby si chválí první zákazníci: „Dvakrát jsem kliknul, přišly mi dokumenty ke schválení a za deset minut bylo hotovo. Za mě skvělá služba v dnešní době, kdy my prodejci na něco neustále čekáme – než nám přijdou dobírky, než nám uhradí faktury. Vyzkoušel jsem to jen ze zvědavosti, a když to proběhlo hladce, tak službu svým známým, kteří GoPay používají, rád doporučím. Co se mi opravdu líbí, je, že se splátky berou z transakcí a člověk se nemusí o nic starat,” ohodnotil službu Dalibor Urban provozující v České republice několik e-shopů.

Úvěr poskytovaný tímto způsobem pomůže více než 18 000 e-shopům s přípravou na sezonu bez nutnosti se obávat, zda si splátky budou moci v budoucnu dovolit. Celý proces je rychlý a komfortní ve srovnání s tradičními bankovními institucemi, u nichž podnikatelům často hrozí neschválení úvěru, což může být v praxi pro mnoho e-shopů destruktivní. V případě financování od Lemonera uspěje až 80 % všech žádostí.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Poslední týdny světem fintechu, přesněji řečeno světem blockchainu, stále rezonuje krach společnosti FTX, který postupně doléhá na další velké hráče...
30. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce