Reklama

Nová služba GoPay Financing od Lemonera má první spokojené zákazníky

11. 11. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Lemonero

Fintech startup Lemonero, poskytovatel embedded financování pro malé a střední e-shopy, ve spolupráci s platební bránou GoPay oficiálně spustil ostrý provoz unikátního financování pro e-shopy s názvem GoPay Financing. Vznikla tím pro provozovatele online obchodů jedinečná forma splácení investovaného kapitálu, o níž jsme vás informovali již dříve. Nyní se objevila první hodnocení.

V tomto odvětví jde o takzvaný white label produkt neboli embedded službu: služba je provozovaná společností Lemonero a poskytována pod značkou GoPay a je přístupná všem obchodníkům využívajícím tuto platební platformu. Tento model spolupráce fintechu a platební brány, tržiště či e-shopové platformy je ve světě velmi populární.

V praxi GoPay Financing funguje tak, že splátky úvěru se realizují přímo z transakcí obchodníka na platební bráně. Nezatěžují proto provozní kapitál a cashflow obchodníka mimo hlavní sezonu či při úpadku tržeb. Splátky se automaticky strhávají z tržeb a úrokové sazby se pohybují v rozmezí přibližně od 1 do 20 % v závislosti na výšce úvěru.

Pohodlnost a funkčnost služby si chválí první zákazníci: „Dvakrát jsem kliknul, přišly mi dokumenty ke schválení a za deset minut bylo hotovo. Za mě skvělá služba v dnešní době, kdy my prodejci na něco neustále čekáme – než nám přijdou dobírky, než nám uhradí faktury. Vyzkoušel jsem to jen ze zvědavosti, a když to proběhlo hladce, tak službu svým známým, kteří GoPay používají, rád doporučím. Co se mi opravdu líbí, je, že se splátky berou z transakcí a člověk se nemusí o nic starat,” ohodnotil službu Dalibor Urban provozující v České republice několik e-shopů.

Úvěr poskytovaný tímto způsobem pomůže více než 18 000 e-shopům s přípravou na sezonu bez nutnosti se obávat, zda si splátky budou moci v budoucnu dovolit. Celý proces je rychlý a komfortní ve srovnání s tradičními bankovními institucemi, u nichž podnikatelům často hrozí neschválení úvěru, což může být v praxi pro mnoho e-shopů destruktivní. V případě financování od Lemonera uspěje až 80 % všech žádostí.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys v Česku a na Slovensku je vysoce konkurenční prostředí. Své o tom ví i slovenský Up, který je na domácím trhu jedničkou...
2. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na...
27. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce