Reklama

Prsten Motiv umožní platby a ověření totožnosti na základě tepu

31. 1. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Americká technologická společnost Motiv prozradila, že její chytrý prsten bude umět využívat tep svých nositelů k ověření jejich totožnosti a placení.

Společnost, která spustila prsten Motiv v roce 2017 primárně jako fitness nástroj, oznámila, že do svého produktu v roce 2019 přidá platby pomocí technologie NFC a elektrokardiografii (ECG). 

Ta bude používána jako forma biometrického ověření, což znamená, že majitelé prstenu budou moci vstupovat na zabezpečené webové stránky a na fyzická místa jednoduše tak, že jej budou mít na sobě.

Stejná technologie bude použita k ověření nositelovy totožnosti před tím, než přistoupí k realizaci NFC plateb. Říká se, že vzorce jedincova srdečního tepu jsou dostatečně jedinečné na to, aby mohly být pro identifikaci využity stejně jako otisky prstů. 

„Zavedení tepu coby biometrické charakteristiky umožňuje zvýšení bezpečnosti a přesnosti při správě digitální totožnosti,“ řekl Motiv. „Vysoká míra úspěšnosti ECG také dovoluje, aby byl prsten Motiv nasazen coby hardwarové bezpečnostní řešení, a to jak pro byznysy, tak pro spotřebitele.“

ECG je obsaženo také v chytrých hodinkách Apple Watch, kde je aktuálně používáno ke sledování kondice a je schopné uživatele upozornit na abnormality v jejich srdečním tepu. 

Trove, „nenabouratelná“ peněženka pro uchovávání kryptoměn od návrhářského studia Layer Benjamina Huberta, je příkladem nositelné technologie, která ECG využívá pro zabezpečení, v současné době je ale ve stádiu prototypu. 

Motiv začlení ECG a NFC do své aktualizované verze chytrého prstenu, který se začne prodávat později v tomto roce. Společnost to letos oznámila na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. 

Současná verze prstenu už obsahuje některé bezpečností prvky. Je možné použít jej jako druhý krok při dvoustupňovém ověřování, což je běžné například pro osobní online účty, a to tak, že nositel provede tajné gesto rukou. 

Společnost se sídlem v San Francisku experimentuje také s WalkID, bezpečnostním prvkem založeným na rozboru nositelovy chůze. Prsten Motiv je vyroben z odlehčeného titanu, je pružný po obvodu a obsahuje zakřivenou baterii, která se obtáčí kolem prstu. Je k dispozici v černé a stříbrné barvě a v barvě růžového zlata. 

Zdroj: Dezeen

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce