Reklama

Saifu je jen jedno. Česká spořitelna musela stáhnout aplikaci z Google Play

23. 8. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Japonské slovo Saifu, které v překladu znamená peněženka, se v České republice v posledních dnech objevilo hned u dvou finančních služeb. Na jedné straně Česká spořitelna s platební aplikací, na druhé straně společnost Paymaster, která již přes dva roky řídí z České republiky vývoj unikátního platební systému postaveného na kombinaci platby penězi a kryptoměnami. V důsledku toho, že Paymaster vlastní ochrannou známku na použití názvu Saifu, stáhnul obchod s aplikacemi Google Play Saifu České spořitelny z nabídky. Služba App Store, patřící americkému gigantovi Apple, pak zakázala publikaci aplikace.

“Když jsme v Google Play objevili aplikaci Saifu, překvapilo nás to, protože o registraci naší aplikace jsme zažádali jen pár dní nazpět. Protože ze zkušenosti víme, že schválení finanční aplikace může trvat i týdny, přišlo nám to zvláštní. Vzhledem ke globálním ambicím Saifu a vlastnictví ochranné známky pro celý svět jsme museli přistoupit k žádosti o stažení Saifu České spořitelny z nabídky aplikací”, říká Jan Husták, tiskový mluvčí značky Saifu pro Českou republiku. Google Play schválil a publikoval celosvětově aplikaci Saifu v úterý 21. srpna. České lokalizace se aplikace dočká v následujících týdnech, na aplikaci pro systémy iOS se nyní pracuje.

Společnost Paymaster vyvíjí Saifu jako platební službu postavenou na možnosti jednoduchého převodu mezi tradičními penězi a kryptoměnami. Výhodou Saifu je, že slouží také jako bezpečné místo k uložení kryptoměn. Systém společnosti je hardwarově i softwarově zabezpečený na úrovni splňující vysoké evropské standardy od společnosti Thalesgarantující zabezpečení na úrovni bankovních systémů. Mezinárodní vývojářský tým na Saifu pracuje již přes dva a půl roku a spuštění mobilní aplikace by mělo nastat během následujících týdnů. Společnost Paymaster je od 22. května 2017 registrovaná u České národní banky jako poskytovatel plateb malého rozsahu. Česká republika se má pro značku stát startovním trhem, ze kterého bude expandovat do celého světa.

Vyjádření České spořitelny – 24.8.2018

Aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stáhnout z on-line obchodu Google Play. Hlavním důvodem je shoda názvu aplikace s názvem služby jiného subjektu. Usilujeme o to, aby aplikace pro mobilní platby byla co v nejkratší době umístěna zpět do on-line obchodu Google Play.

Všem klientům, kteří si nyní nemohou aplikaci stáhnout, se velice omlouváme. Uživatelé, kteří mají aplikaci Saifu nainstalovanou na svém mobilním zařízení, s ní mohou bez problémů platit i nadále.

Zdroj: Tisková zpráva + Česká spořitelna

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce