Reklama

Shopify akceptuje digitální měny

9. 6. 2020 – | Doba čtení: < 1

shopify

Shopify, retailová obchodní společnost se sídlem v Kanadě, oznámila zajímavou novinku. Spojí své síly s fintchem CoinPayments, který se zabývá procesováním plateb v kryptoměnách.

Když se obchodníci Shopify rozhodnou instalovat CoinPayments do svého obchodu, budou schopni akceptovat až 1800 kryptoměn. Obchodování v kryptoměnách nejen sníží poplatky pro prodejce, ale také usnadní zahraniční platby a pomůže tak rozšířit globální zákaznickou základnu.

Společnost CoinPayments byla založena v roce 2013 a od svého vzniku zprocesovala transakce v hodnotě více než 5 miliard dolarů. Platforma k akceptování krypto plateb sídlí na Kajmanských ostrovech a účtuje za transakci pouze 0,5%. Obvyklá provize za transakci debetní a kreditní kartou je u provozovatelů 2-3% za transakci.

„Kombinace Shopify a CoinPayments je v platebním průmyslu nezastavitelná,“ řekl generální ředitel CoinPayments Jason Butcher. „Tím, že přinášíme naši snadno použitelnou globální platformu pro krypto platby spolu s rozsáhlou obchodní základnou Shopify, přinášíme bezproblémový proces pro každého, kdo chce obchodovat v kryptoměnách. Jako lídři v oblasti elektronického obchodu a krypto plateb ukazujeme budoucnost obchodních transakcí.“

Zdroj: finovate.com

Foto od Roberto Cortese na Unsplash

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce