Reklama

Software pro rozpoznávání obličeje Samsung Galaxy S8 není připraven na platby

26. 4. 2017 – | Doba čtení: < 1

V rozporu s předchozími zprávami nový Samsung Galaxy S8 nedovolí svým uživatelům ověřit platby za pomoci rozpoznávání obličeje, protože nové technologii stále ještě chybí několik let k tomu, aby byla dostatečně bezpečná. Minulý měsíc jisté zdroje naznačily agentuře Bloomberg, že technologie rozpoznávání obličeje S8 by mohla jeho vlastníkům umožnit přístup k Samsung Pay. Ve stejné době také kolovaly pověry, že společnost pracuje s bankami na tom, aby jim pomohla využít novou technologii pro jejich vlastní aplikace.

Nicméně jiný zdroj řekl jihokorejskému deníku Korea Herald, že kamera a úroveň technologie strojového učení „deep learning“ znamenají, že od jakéhokoli použití rozpoznávání obličeje pro finanční transakce jsme vzdáleni „více než čtyři roky“.

V odpovědi na to mluvčí společnosti periodiku odpověděl: „Nepotřebujeme rozpoznávání obličeje pro mobilní finanční transakce, protože už máme k dispozici biometrické technologie na vysoké úrovni, jako jsou rozpoznávání oční duhovky a otisků prstů. Otázka, kdy budou použity, je bezvýznamná.“

Nedávno se na YouTube objevilo video, které ukazuje, že software pro rozpoznávání obličeje může být oklamán fotografií.

Zdroj: FinExtra

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce