Reklama

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

27. 7. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Markus Spiske na unsplash

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce je prozkoumat potenciál CBDC pro budoucnost plateb a podpořit zapojení tohoto odvětví do nových trendů.

Hackathon se bude skládat z řady programovacích výzev, které budou simulovat používání digitální měny centrální banky (CDBC) a standardních FIAT měn. S rostoucím počtem centrálních bank a regulačních orgánů, které zkoumají CBDC v maloobchodním i velkoobchodním prostředí, se potenciál digitální měny ovlivnit a proměnit globální finanční systémy stává nevyhnutelným tématem.

Digitální měny centrálních bank se nabízejí jako příležitost ke zrychlení plateb, zefektivnění převodů a vydávání nových, odolnějších forem veřejných peněz. Ve snaze odkrýt možnosti, které CBDC nabízejí, se centrální a komerční banky snaží aktivně zapojit do technologie potřebné k implementaci měny. CBDC jsou také považovány za přitažlivé pro spotřebitele, protože nabízejí větší stabilitu a standardizaci (zejména ve srovnání s neregulovaným odvětvím kryptoměn), protože by byly vydávány a kontrolovány vládními orgány anebo bankami.

Čtyřčlenné týmy budou vyvíjet řešení pro různé výzvy, včetně připojení k Barclays simulaci na rozhraní API centrálních a komerčních bank. Úkoly budou založené na modelu platformy Bank of England pro poskytování CBDC.

Cílem hackathonu je prozkoumat interoperabilitu mezi přeshraničními bankami, rizika používání CBDC a různá řešení, která se nabízejí v programovatelnosti měny a jež mohou být použita k jejímu vylepšení. Na zahájení akce se bude taktéž podílet Digital Asset, IBM a EY.

David Williams, technologický poradce v oblasti bankovnictví a kapitálových trhů ve společnosti EY, uvedl: „V bankovnictví se vynakládá tolik času a energie na okamžitá řešení, že je nesmírně důležité vyčlenit si čas na společné zkoumání budoucích důležitých témat, jako je CBDC, a zejména interoperabilita. Právě pomocí praktického experimentování můžeme nejlépe čelit skutečným praktickým výzvám, které nás čekají.“

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce