Reklama

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

27. 7. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Markus Spiske na unsplash

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce je prozkoumat potenciál CBDC pro budoucnost plateb a podpořit zapojení tohoto odvětví do nových trendů.

Hackathon se bude skládat z řady programovacích výzev, které budou simulovat používání digitální měny centrální banky (CDBC) a standardních FIAT měn. S rostoucím počtem centrálních bank a regulačních orgánů, které zkoumají CBDC v maloobchodním i velkoobchodním prostředí, se potenciál digitální měny ovlivnit a proměnit globální finanční systémy stává nevyhnutelným tématem.

Digitální měny centrálních bank se nabízejí jako příležitost ke zrychlení plateb, zefektivnění převodů a vydávání nových, odolnějších forem veřejných peněz. Ve snaze odkrýt možnosti, které CBDC nabízejí, se centrální a komerční banky snaží aktivně zapojit do technologie potřebné k implementaci měny. CBDC jsou také považovány za přitažlivé pro spotřebitele, protože nabízejí větší stabilitu a standardizaci (zejména ve srovnání s neregulovaným odvětvím kryptoměn), protože by byly vydávány a kontrolovány vládními orgány anebo bankami.

Čtyřčlenné týmy budou vyvíjet řešení pro různé výzvy, včetně připojení k Barclays simulaci na rozhraní API centrálních a komerčních bank. Úkoly budou založené na modelu platformy Bank of England pro poskytování CBDC.

Cílem hackathonu je prozkoumat interoperabilitu mezi přeshraničními bankami, rizika používání CBDC a různá řešení, která se nabízejí v programovatelnosti měny a jež mohou být použita k jejímu vylepšení. Na zahájení akce se bude taktéž podílet Digital Asset, IBM a EY.

David Williams, technologický poradce v oblasti bankovnictví a kapitálových trhů ve společnosti EY, uvedl: „V bankovnictví se vynakládá tolik času a energie na okamžitá řešení, že je nesmírně důležité vyčlenit si čas na společné zkoumání budoucích důležitých témat, jako je CBDC, a zejména interoperabilita. Právě pomocí praktického experimentování můžeme nejlépe čelit skutečným praktickým výzvám, které nás čekají.“

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce