Startup World Cup & Summit 2020 Praha – poslední šance registrovat svůj startup
27. 2. 2020 – fintechcowboys | Doba čtení: 2 min
Okamžitou investici 500 000 dolarů může získat vítěz evropského finále soutěže o nejlepší startup, která se už tradičně uskuteční v Praze v rámci dubnového Startup World Cup & Summitu (SWCSummit). Do bojů o titul kontinentálního šampiona se mohou zapojit i české a slovenské startupy. Stačí do 12. března 2020 vyplnit registrační formulář na webu www.swcsummit.com. Registrace je bezplatná a přihlášeným startupům vedle soutěže umožní také setkat se napřímo s klíčovými investory, mentory a dalšími osobnostmi startupového světa. Akce je přístupná i široké veřejnosti.
Hlavními osobnostmi, které ve dnech 28. a 29. dubna v rámci akce vystoupí, budou filmová producentka, režisérka a podnikatelka Tosca Musk, která stojí za úspěšnou platformu Passionflix, specializující se na streamování a vlastní produkci romantických filmů a seriálů (mimochodem, je to sestra Elona Muska), dále Marvin Liao – investor a mentor, který prostřednictvím akcelerátoru 500Startups investoval do stovek úspěšných startupů, včetně tzv. unicornů, a respektovaná startupová manažerka Irina Nicoleta Scarlat, zodpovědná za růst značky Revolut.
Ústřední trojici doplní například odborníci na kosmický výzkum Tom Cwik a Frank Salzgeber z NASA a ESA, kteří budou diskutovat o vývoji a využití kosmických technologií. Velmi zajímavou osobností pak bude technologický velvyslanec Dánska Mikael Ekman a chybět nebude ani český zástupce – vizionář, matematik, miliardář a investor Karel Janeček.
Šance oslovit napřímo investory i mentory
„SWCSummit nabízí jedinečnou příležitost vyzkoušet si prezentaci před odbornou porotou, poměřit své síly s konkurencí, čerpat inspiraci, a především navázat klíčové kontakty,“ shrnuje Vítek Šubert, jeden z pořadatelů akce a CEO fondu UP21.
„Díky chytré aplikaci nabízíme startupům vzácnou možnost domluvit si napřímo one-on-one schůzky s klíčovými investory i mentory. Stačí se registrovat, nepodcenit přípravu a včas si vše rezervovat. O veškerou organizaci už se postaráme my,“ doplňuje ho další spolupořadatel Václav Pavlečka z investorského fondu Air Ventures. Právě pořadatelské společnosti UP21 a Air Ventures nabídnou vítěznému startupu v rámci výhry okamžitou investici 500 000 dolarů.
K úspěchu pomůže i babička
O úspěchu v soutěži podle Pavlečky a Šuberta, kteří pravidelně usedají v porotě, nerozhoduje ani tak genialita nějakého produktu či služby, jako schopnost tvůrců dané řešení náležitě prodat.
„Zejména u tuzemských startupů je právě tohle častým limitem. Rozhodně tu máme potenciál k miliardovým byznysům globálních měřítek. Vynikáme v oblastech kyberbezpečnosti, medicíny, nanotechnologií či 3D tisku, jsme líhní vývojářských talentů. Ve srovnání se západními trhy nám však chybí sebevědomí. I to chceme pořádáním soutěže změnit. Přihlášeným startupům proto doporučujeme trénovat prezentaci před porotou nanečisto. Aspoň pětkrát, klidně před vlastní babičkou. Právě tohle ve výsledku může rozhodnout o tom, komu dáme, nebo nedáme půl milionu dolarů,“ vysvětluje Pavlečka.
Zdroj: tisková zpráva