Reklama

StartupYard pořádá první letošní fintech hackathon. Už jste se přihlásili?

8. 3. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Komerční banka ve spolupráci se startupovým inkubátorem StartupYard pořádají první letošní fintech hackathon. Akce proběhne v Praze a jejím tématem budou moderní technologie: od mobilních bankovních aplikací, přes datovou analýzu a vizualizaci bankovních dat, až po využití umělé inteligence v bankovním prostředí, chatovací boti a digitální asistent, internet věci, NFC, geolokační služby, blockchain a další.

Generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky, pan Albert Le Dirac’h, jenž působí rovněž jako mentor ve StartupYardu, vysvětluje zaměření a cíle hackathonu:

„Změna se stala novou normou v oblasti obchodu. Ovšem jako banka stále jsme a do budoucna budeme zejména businessem postaveným na vzájemné důvěře mezi námi a našimi klienty. Technologický posun znamená, že se musíme pohybovat rychle vpřed, ale pohybovat rozvážně a s velkou dávkou opatrnosti. Naší rolí bude pomáhat klientům přizpůsobit se změnám v ekonomice plné nových možností, ale musíme tak činit bezpečně a pro klienty pohodlným způsobem. Být lídrem na trhu inovací, nikoli pouze sledovat trendy, je základním předpokladem pro úspěšné naplnění této mise.“

Hackathon se uskuteční v prostorách pražského coworkingového centra NODE 5 na adrese Radlická 50, a to od 24. do 26. března 2017. Přihlásit se může každý bez omezení, ať už je programátorem, designérem, datovým analytikem anebo vizionářem/inovátorem. Platí se pouze symbolické „zápisné“ ve výši 100 korun. Nulové zkušenosti z bankovnictví, a dokonce ani neznalost češtiny nejsou omezením. Účastníci hackathonu budou mít k dispozici know-how zkušených mentorů, a to nejen z bankovního prostředí.

Pro nejlepší jsou připravené i ceny. Účastníci budou moci vyhrát nejen 10 000 korun, které si odnese tým na prvním místě, ale ve hře je i bonusová cena: možnost získat podporu ve výši 30 tisíc euro z akceleračního balíčku StartupYardu. Komerční banka dále přidala i vedení účtu na rok zdarma pro produkt MůjÚčet Gold, a to včetně zlaté platební karty.

Tak co, už jste se přihlásili? Dejte nám vědět na twitter @fintechcowboys.

Zdroj: Tisková zpráva 

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce