Reklama

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

27. 3. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: tipsport

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na jejich stránkách jednoduše nakupovat a prodávat šest nejznámějších kryptoměn: bitcoin, ethereum, solana, XRP, cardano a litecoin.

„Už řadu let se profilujeme jako technologická firma, která sleduje nejmodernější trendy a zařazuje je do služeb a produktů pro sázkaře. A k takovým výzvám řadíme i svět kryptoměn. Proto teď klientům přinášíme možnost se s kryptoměnami a jejich fungováním poměrně jednoduchou cestou seznámit a obchodovat s nimi,“ říká k novince vedoucí oddělení kryptoměn ve společnosti Tipsport Tomáš Šanda, který má celý projekt na starosti.

Smyslem peněženky Pluso není konkurovat zavedeným obchodníkům s kryptoměnami, kteří poskytují komplexnější portfolio i škálu služeb, ale naopak nabídnout maximálně jednoduchou a uživatelsky přívětivou službu široké veřejnosti.

Prvním krokem je registrace do elektronické peněženky Pluso na webu Tipsportu či Chance. Podmínkou je vyplnit e-mail, číslo mobilního telefonu a následně tyto údaje ověřit pomocí SMS kódu a e-mailového odkazu. Pak už stačí si z nabídky aktuálních kurzů pro nákup vybrat, jaké kryptoměny koupit, vyplnit požadovanou částku v sestavovači a potvrdit požadavek. Nakoupené množství virtuální měny Tipsport okamžitě připíše klientovi na účet. Prodej funguje obdobně.

Krypto snadno, rychle a bezpečně

Vše, co se týká kryptoměn, klienti najdou na webech a v aplikacích Tipsportu a Chance přehledně na jednom místě pod záložkou Krypto / Pluso. Tam vidí, jaké kryptoměny vlastní, složení portfolia, celkový zisk, zisk za jednotlivou kryptoměnu i historii transakcí. „Z legislativních důvodů nejdou kryptoměny z našeho systému vyvést a ani si do něj klienti nepřinesou své vlastní, pokud už nějaké mají,“ upozorňuje Tomáš Šanda.

Peněženka Pluso slouží primárně nákupu a prodeji kryptoměn, ale umí toho víc. Klienti díky ní můžou převádět peníze na svoje herní konto a zpět do peněženky, také mezi sebou nebo mohou nadotovat Pluso peněženku přímo díky platební bráně Gopay pomocí bankovního účtu. Peněženka Pluso je zabezpečena dvoufaktorovým ověřováním kombinací silného hesla, biometrie nebo PINu.

Obchodování s kryptoměnami pro Pluso zprostředkovává česká společnost Coinmate. Jde o kryptoměnovou burzu, která u nás působí už od roku 2014. Splňuje a řídí se nejpřísnějšími regulacemi a dbá na zabezpečení aktiv, která jsou z 98 % uložena offline.

„Naší firemní vizí a cílem je představit kryptoměny co nejvíce lidem. Oslovení stovek tisíc uživatelů Tipsportu, kteří teď mohou kryptoměny vyzkoušet, je jednou z cest, jak našemu cíli pomoci, a tak tato spolupráce jednoznačně zapadá do naší dlouhodobé strategie,“ komentuje Roman Valihrach, CEO a spoluzakladatel burzy Coinmate, a dodává: „Navíc to celé funguje naprosto jednoduše, na bázi nákupu a prodeje, bez jakýchkoliv dalších složitostí. Stejně tak věříme, že právě Coinmate je díky letem zkušeností z trhu správným partnerem pro tak velký a zažitý subjekt, kterým Tipsport je.“

„Úspěch Plusa budeme posuzovat z pohledu toho, kolik klientů ho bude používat nebo ho alespoň jednou vyzkouší. Naším cílem, a je to i můj interní odhad, je alespoň 50 000 klientů,“ tipuje vedoucí úseku produktové strategie Luboš Šerý.

V nejbližší době plánuje Skupina Tipsport projekt Pluso spustit také na Slovensku.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys v Česku a na Slovensku je vysoce konkurenční prostředí. Své o tom ví i slovenský Up, který je na domácím trhu jedničkou...
2. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Obchodování s kryptoměnami začalo u bitcoinu v roce 2009, takže historie krypta a vzorce chování krypto investorů mají za sebou aktuálně jenom 15 let....
18. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce