Reklama

Trezor ze skupiny SatoshiLabs uvedl na trh novou peněženku a službu

8. 7. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: trezor.io

Trezor oznámil uvedení nové peněženky Trezor Safe 5, která je navržena pro pravidelné uživatele kryptoměn a nabízí rozšířené funkce i nový design. Nový model má barevný dotykový displej, vylepšené zálohování a vysokou odolnost proti poškození. Kromě toho  Trezor přichází i s edicí pouze pro bitcoin. Společnost současně spouští službu Trezor Expert, která poskytne personalizovanou podporu při nastavování kryptoměnové peněženky a dává si za cíl zvýšit důvěru uživatelů v odpovědnou správu digitálních aktiv.

„Trezor Safe 5 je pomyslným vrcholem naší desetileté zkušenosti s vývojem hardwarových peněženek. Nabízíme zařízení, které je nejen technologicky na výši, ale také se snadno používá. Při jeho vývoji jsme se jako vždy drželi open-source přístupu, kdy pracujeme i s postřehy komunity. Naše rozhodnutí uvést na trh edici pouze pro bitcoin vychází z dlouhodobé poptávky po optimalizovaném a bezpečném řešení pro nejznámější kryptoměnu na světě. Limitovaná edice Trezoru Safe 3 Bitcoin-only se na podzim 2023 vyprodala za neuvěřitelných 24 hodin, a my tak víme, že je o takové řešení zájem,“ říká Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

Jak Trezor Safe 5 vypadá

Trezor Safe 5 je navržen tak, aby splňoval nejvyšší standardy bezpečnosti a zároveň poskytoval intuitivní uživatelské prostředí. Nový model je ideální zejména pro aktivní uživatele. Změny doznal i design zařízení. Barevný displej nabízí uživatelům přehled o transakcích a usnadňuje navigaci. Trezor Safe 5 je vybaven bezpečnostním čipem nejvyšší třídy EAL 6+, který chrání citlivé údaje a provádí zabezpečené kryptografické operace. Čip nevyžaduje smluvní NDA, což zajišťuje transparentnost a důvěru v integritu zařízení. A dále je Trezor chráněn povrchem z Gorilla Glass, který ho chrání proti poškrábání a mechanickému poškození.

Další novinkou je společností nově doporučený standard zálohy pomocí 20 slov. Ten uživatelům umožňuje jednoduše přejít ze Single-share Backup na pokročilé zálohování Multi-share Backup, které umožňuje rozdělit hlavní privátní klíč na více částí, což eliminuje riziko ztráty přístupu při ztrátě některé z částí. Záloha je vytvořena pomocí tzv. Šamirova schématu pro sdílení tajemství (Shamir’s secret sharing, SSS), kdy se rozdělí hlavní privátní klíč na několik unikátních částí.

Současně Trezor uvádí na trh také edici Trezor Safe 5 pouze pro bitcoin. Tento model odstraňuje všechny funkce nesouvisející s bitcoinem, což optimalizuje uživatelské prostředí pro správu této kryptoměny. Edice je dostupná v charakteristické bitcoinové oranžové barvě.

Služba Trezor Expert

Služba Trezor Expert je navržena pro uživatele, kteří chtějí lépe pochopit a plně využívat své kryptoměnové peněženky. Nabízí personalizované online konzultace s odborníky na hardwarové peněženky. Uživatelé si mohou rezervovat individuální konzultace, během nichž jim specialisté pomohou s nastavením jejich peněženek a poskytnou rady na téma bezpečné správy a ochrany kryptoměn.

„Služba Trezor Expert je navržena tak, aby uživatelům poskytla jistotu a vedení při přechodu z centralizovaných burz k vlastní správě kryptoměn. Nováčkům totiž někdy chybí zkušenosti, znalosti a důvěra v kryptoměnové peněženky, a proto se uchylují k provizornímu řešení, kdy jejich aktiva spravují třetí strany. Často také hledají pomoc na sociálních sítích či internetových fórech. My jim nyní poskytneme expertního průvodce, který jim pomůže primárně nastavit peněženku, ale také podrobněji prozkoumat bezpečnostní aspekty self-custody či vhled do tématu správy privátních klíčů a obecného nakládání s kryptoměnami,“ uvedl Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

Trezor Safe 5 Bitcoin-only a Trezor Safe 5 v provedení black graphite jsou aktuálně dostupné pro předobjednávky za cenu 169 dolarů, s prvními dodávkami plánovanými zhruba na polovinu července. Trezor Expert lze zakoupit za cenu 99 amerických dolarů na oficiálním e-shopu Trezoru.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce