Reklama

Twisto v létě garantuje nejvýhodnější kurz, oproti bankám až o 5 %. Rozdíl v útratě se může vyšplhat k tisícovkám

11. 7. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Pokud o letošní dovolené v zahraničí zaplatíte Twisto kartou, rozdíl v celkové útratě za pobyt může být až o 5 % nižší oproti platbám s tradičními bankami. Twisto totiž až do konce září nabízí všem majitelům účtu Premium nejvýhodnější kurz na tuzemském trhu, který je ještě o 2 % nižší než středový kurz, ke kterému si banky či jiné finanční instituce běžně přidávají několik procent jako poplatek. Česká platební apka s kartou Mastercard je tak nejvýhodnějším  způsobem, jak letos na dovolené zaplatit. Twisto tímto také podporuje svoji vizi bezhotovostní budoucnosti a snaží se změnit zvyky Čechů, z nichž více než polovina stále spoléhá na hotovost vyměněnou ve směnárnách v České republice. 

“Většina českých bank při platbě kartou v zahraničí připočítává k běžnému středovému kurzu skrytý poplatek ve výši několika procent z dané částky. Twisto si tento poplatek v tarifu Premium neúčtuje a toto léto se rozhodlo zajít ještě dál – na takzvaný středový kurz nabídne všem majitelům účtu Premium další 2 % slevu na každou platbu. To nikdo jiný nenabízí, a klient tak může v konečném důsledku ušetřit za dovolenou klidně i tisíce korun. Po každé platbě díky notifikaci v mobilu ihned uvidíte, kolik jste ušetřili oproti platbě tradiční kartou,”říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Podle aktuálního průzkumu České spořitelny pro MF Dnes utratí Češi za dovolenou v průměru 23 tisíce korun. Kartou v zahraničí pak pokaždé platí 24,7 % z nich, 44 % občas a 18,6 % výjimečně – pokud tyto údaje sečteme, zjistíme, že kartu na cestách použije na dovolené bezmála 90 % Čechů. Ti všichni by přitom za své výdaje mohli díky Twistu zmenšit, v případě průměrných 23 tisíc za dovolenou jde o celkový rozdíl 1150 Kč.

Bezpečnější finance

Z loňského průzkumu, který si nechala vypracovat společnost Twisto, vyplývá, že více než polovina Čechů na dovolených platí stále hotovostí. Důvodem může být obava z nevýhodných kurzů, vysokých poplatků či zneužití platební karty. “Platit s Twisto kartou je daleko bezpečnější než pohybovat se s větší částkou v hotovosti nebo dávat svou debetní kartu všanc podvodníkům, kteří se občas v turistických letoviscích nachází.Díky tomu, že Twisto karta není napojená na váš účet, vám nikdo nemůže v případě jejího zneužití ukrást úspory,”říká Šmída.

“Žijeme ve 21. století, kdy se placení hotovostí na dovolené pomalu stává přežitkem. Je to nejen nepraktické, ale zároveň méně bezpečné a koneckonců i dost nevýhodné, když uvážíme kurzy většiny směnáren. Tím, že jsme se rozhodli přidat slevu k už tak výhodnému středovému kurzu na každé zahraniční platbě, se snažíme podnítit častější placení kartami na cestách, které je nejen finančně nejvýhodnější, ale zároveň nejbezpečnější,”vysvětluje Lukáš Janoušek z marketingového oddělení Twista.

Zdroj: Tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce