Reklama

Uber žádá o licenci vydavatele elektronických peněz

Uber rozšiřuje spektrum svých služeb a chce zlepšit jejich kvalitu. V prohlášení pro Sky News potvrdil, že zažádal o licenci vydavatele elektronických peněz.

29. 3. 2018 – | Doba čtení: < 1

Uber potvrdil, že zažádal o licenci vydavatele elektronických peněz. Rozšiřuje tak spektrum služeb, které chce nabízet svým zákazníkům.

Ve svém prohlášení pro Sky News mluvčí Uberu řekl: „Žádost o vydavatele elektronických peněz jsme podali v Nizozemí, kde má Uber svoji mezinárodní centrálu. Neustále rozšiřujeme škálu produktů, které nabízíme, a vylepšujeme zkušenost těch, kteří používají naši aplikaci. Způsob, kterým vyřizujeme platby, je toho důležitou součástí.“

„Licence vydavatele elektronických peněz nám umožní podpořit další inovace a růst našeho podnikání v Evropě, a to tak, že zefektivníme naše platební procesy.“

Uber možná doufá, že napodobí úspěch svého rivala Grab z jihovýchodní Asie, který má svoji vlastní P2P platební aplikaci a nedávno se ponořil hlouběji také do oblasti finančních služeb: spustil totiž specializovaný útvar a uvedl mikro půjčky a pojišťovací produkty.

Zdroj: Finextra

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce