Reklama

Visa je první velkou platební sítí pro účtování transakcí v USDC

19. 4. 2021 – | Doba čtení: 2 min

usdc stablecoin

Společnost Visa začala používat USD Coin (USDC). To je tzv. stablecoin vázaný na americký dolar, který běží na blockchainech Ethereum, Stellar, Algorand a Solana. Visa ho začala používat pro účtování transakcí prostřednictvím jednoho z nejčastěji využívaných open-source blockchainů, Ethereum. Pilotní verzi spouští Visa přes partnerskou a jednu z největších krypto platforem na světě, Crypto.com. V průběhu letošního roku umožní platit USDC i dalším partnerům.

USD Coin je stablecoin tj. digitální měna vázaná na nějakou reálnou měny – v tomto případě dolar, ale není to jeho oficiální digitální alternativa, na kterou se teprve připravuje americká centrální banka. V tomto ohledu trochu Američané zaostávají za čínským digitálním jüanem.

Podpora digitálních měn jako nového typu platební měny je nedílnou součástí strategie Visa, jak v rámci své sítě i mimo ni posílit všechny formy pohybu peněz. Visa se proto soustředí na to, jak zvýšit bezpečnost kryptoměn a jejich využitelnost v oblasti plateb.

Visa strávila poslední rok integrací digitální měny do své platební infrastruktury, což je platforma, která každý den přesouvá miliardy dolarů ve sto šedesáti měnách mezi institucemi z více než dvou set trhů. Ve spolupráci s exkluzivním partnerem Anchorage, první federálně pronajatou bankou s digitálními aktivy, Visa spustila pilotní projekt, který umožní společnosti Crypto.com posílat USDC do Visa, aby vyrovnala část svých závazků vůči kartovému programu Visa pro Crypto.com.

Běžný platební proces Visa funguje tak, že partneři účtují v tradičních měnách, což může být pro firmy podnikající v digitálních měnách obtížné a nákladné. Možnost platit USDC může v konečném důsledku pomoci Crypto.com a dalším krypto společnostem vyhodnocovat nové obchodní modely bez nutnosti platit zákonnou měnou. Aktualizace finanční správy a integrace Anchorage také posílí možnosti Visa napřímo podpořit novou digitální měnu centrálních bank (CBDC), až se v budoucnu objeví.

„Krypto fintechy chtějí partnery, kteří rozumí jejich modelu podnikání a složitosti digitální měny,“ uvedl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko. „Pro nás jde o významný milník a my tím odpovídáme na potřeby fintechů, které spravují své finance ve stablecoinech a v kryptoměnách. V praxi jsme jen rozšířili to, co děláme běžně každý den, a to umožnit lidem bezpečně platit ve všech měnách po celém světě.“

Více informací o fungování USDC a kolik jich je aktuálně v oběhu pak můžete nalézt na stránkách circle.com.

Zdroj: tisková zpráva visa

Foto: od Darío Martínez-Batlle na Unsplash

Další doporučené články

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min
Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace je lidem známa už dlouhá staletí: je například typické, že hráči tokenizují své peníze za žetony při hraní pokeru. Nejde...
11. 10. 2022 – Doba čtení: 4 min
Září 2022 na FinTechCowboys

Září 2022 na FinTechCowboys

Máme za sebou další měsíc, kdy poměrně malá množina globálních problémů vítězí nad ostatními tématy, ale to vůbec neznamená, že...
3. 10. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce