Reklama

Visa spustila krypto poradenské služby

11. 12. 2021 – | Doba čtení: 3 min

kryptomeny
Zdroj: WorldSpectrum na Pixabay

Společnost Visa oznámila spuštění celosvětové poradenské služby Crypto Advisory Practice, která je součástí Visa Consulting & Analytics (VCA) a jejímž cílem je pomoci klientům a partnerům pokročit na jejich vlastní cestě ke kryptoměnám. Tato služba přichází ve chvíli, kdy se digitální měny dostávají stále více do povědomí veřejnosti – podle výzkumu, který společnost Visa právě zveřejnila, je povědomí o kryptoměnách mezi dotázanými osobami s rozhodovacími pravomocemi v oblasti financí téměř všudypřítomné – 94 procent na celém světě.

Pro finanční instituce, které chtějí nabídkou kryptoměn přilákat nové zákazníky nebo si udržet ty stávající, pro maloobchodníky, kteří chtějí proniknout do oblasti NFT, anebo pro centrální banky, které zkoumají digitální měny, je pochopení kryptoměnového ekosystému prvním krokem. Díky spolupráci s více než 60 kryptoměnovými platformami má globální síť konzultantů a produktových expertů společnosti Visa dostatek odborných znalostí, jež finančním institucím pomáhají vyhodnocovat příležitosti v oblasti kryptoměn, vyvíjet konkrétní strategie a ověřovat si nové uživatelské zkušenosti a inovace, jako jsou programy odměn v kryptoměnách a spotřebitelské peněženky s integrovanou CBDC.

„V posledním roce jsme zaznamenali zásadní posun v myšlení našich klientů, od touhy prozkoumat novou oblast a experimentovat s kryptoměnami až po skutečné budování strategie a produktového plánu,“ řekl Carl Rutstein, globální ředitel Visa Consulting & Analytics. Visa v současné době spolupracuje s klienty a partnery ve všech regionech, včetně USA, kde tým Visa pracuje s holdingovou společností UMB Financial Corporation.

„Přišli jsme do Visa, abychom se dozvěděli více o digitální měně a případech použití, které jsou pro různé obchodní linie nejdůležitější, protože je budeme v nadcházejících letech využívat pro naše zákazníky,“ uvedla Uma Wilsonová, výkonná viceprezidentka, ředitelka pro informace a produkty v UMB Bank. „VCA nám pomohla s prozkoumáním plánu strategie – od výběru produktů a partnerů až po mezioborové aspekty, jako jsou technologie, finance, rizika a dodržování předpisů.“

Studie Visa zkoumá postoje spotřebitelů a přijetí kryptoměn

Zájem klientů o budování kryptoměnových řešení přichází v době, kdy nový průzkum Visa ukazuje na silné povědomí o kryptoměnách a jejich přijetí mezi spotřebiteli po celém světě. V nové globální studii The Crypto Phenomenon: Consumer Attitudes & Usage (Kryptofenomén: postoje spotřebitelů a využití) Visa zjistila, že otázkou kryptoměn se přímo zabývala téměř třetina respondentů – buď jako investičním nástrojem, nebo jako prostředkem směny. Celosvětově potom téměř 40 procent majitelů kryptoměn uvedlo, že by v příštích 12 měsících pravděpodobně nebo velmi pravděpodobně změnili svou primární banku na banku, která nabízí produkty související s kryptoměnami.

„Kryptoměny představují technologický posun v oblasti pohybu peněz a digitálního vlastnictví,“ prozradil Terry Angelos, senior viceprezident a globální vedoucí divize finančních technologií společnosti Visa. „Vzhledem k tomu, že spotřebitelé mění svůj přístup k investování, k tomu, jak využívají bankovní služby, i ke svým názorům ohledně budoucnosti peněz, bude nějakou strategii v oblasti kryptoměn potřebovat každá finanční instituce.“

Studie Visa, v rámci níž byl proveden průzkum mezi více než 6 000 osobami s rozhodovacími pravomocemi v oblasti financí na osmi trzích (Argentina, Austrálie, Brazílie, Německo, Hongkong, Jihoafrická republika, Spojené království a USA), přinesla následující poznatky:

  • Články o kryptoměnách mají dopad. Povědomí o kryptoměnách je mezi účastníky průzkumu, kteří mají volnou ruku při nakládání s financemi své domácnosti, téměř univerzální – 94 procent.
  • Kryptoměny používá anebo do nich investuje významný segment. Téměř každý třetí dospělý, který zná kryptoměny, je již jejich vlastníkem nebo je používá. Většina z této skupiny (62 procent) prohlašuje, že v posledním roce kryptoměny používá více.
  • Zapojení je vyšší na rozvíjejících se trzích. Na rozvíjejících se trzích používá nebo vlastní kryptoměny 37 procent dotázaných spotřebitelů, kteří znají kryptoměny, zatímco na rozvinutých trzích je to 29 procent.
  • Mezi hlavní motivace patří finanční zisk a víra v kryptoměny coby budoucnosti finančních služeb. Nejsilnější motivací k vlastnictví a používání kryptoměn je připojení se k „finanční cestě budoucnosti“ (42 procent) a vytváření bohatství (41 procent) – obě motivace se zaměřují na budoucnost.
  • Karty vázané na kryptoměny a kryptoměnové odměny jsou atraktivní. Mezi současnými vlastníky kryptoměn projevuje 81 procent zájem o karty vázané na kryptoměny, které umožňují převádět a utrácet kryptoměny u obchodníků, kde nakupují, stejným způsobem jako debetní nebo kreditní karty. 84 procent má zájem o kryptoměnové odměny, které umožňují získat kryptoměny jako odměnu za platby kartou.
  • Spotřebitelé jsou při hledání kryptoměnových produktů ochotni vyměnit banku. Celosvětově 18 procent účastníků průzkumu uvedlo, že by v příštích 12 měsících pravděpodobně nebo velmi pravděpodobně změnili svou primární banku na banku, která nabízí produkty související s kryptoměnami. To platí zejména pro rozvíjející se trhy, kde tento podíl činil 24 procent. Mezi spotřebiteli, kteří již kryptoměny vlastní, je téměř 40 procent ochotno přejít k jiné bance.

Zdroj: tisková zpráva Visa a report The Crypto Phenomenon: Consumer Attitudes & Usage

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce