Zákazníci Google Pay ve Spojených státech mohou posílat platby jen s využitím svého hlasu
Před několika dny uvedl Google novou funkcionalitu svého pomocníka Google Assistant, která bude k dispozici pro Android i Apple. Zákazníci skrze aplikaci mohou posílat platby jen s využitím svého hlasu.
26. 3. 2018 – fintechcowboys | Doba čtení: < 1
Google před několika dny uvedl novou funkcionalitu svého pomocníka Google Assistant: je jí možnost posílat platby svým přátelům stejně jako je vyzvat k zaplacení, a to s využitím hlasu a Google Pay. Funkcionalita bude k dispozici nejen na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android, ale také na iPhonech – tedy pokud na nich bude instalován Google Assistant, aplikace, která je dostupná zdarma. V budoucnu budou o tuto funkci obohaceny i chytré reproduktory.
Je jasné, že k tomu, aby bylo prostřednictvím Google Assistant možné uskutečnit hlasové převody peněz, musí si uživatel nastavit na svém Google účtu Google Pay, která celou akci ve skutečnosti provádí. Pokud se uživatel ke Google Pay ještě nepřihlásil, bude k tomu vyzván k okamžiku, kdy Assistantovi zadá příkaz poslat peníze některému ze svých kontaktů. Prostředky budou převedeny téměř okamžitě, a to dokonce i tehdy, když příjemce nemá u Google Pay účet. V případě, že jej má, bude také hned upozorněn na to, že si může peníze „vybrat“, pokud nemá, bude vyzván k jeho nastavení.
Pro převod peněz nebo výzvu k zaplacení bude stačit, když uživatel řekne jen něco jako „Ahoj Google, na dnešní představení vyžádej od Sama 20 dolarů“ nebo „Ahoj Google, pošli Janě za dnešní oběd 15 dolarů“ a Google si s tím už poradí.
Pro provedení transakce bude pořád třeba patřičné ověření, které proběhne s pomocí hesla do Google účtu nebo prostřednictvím nasnímání otisku prstu.
Google oznámil, že funkcionalita je dostupá zdarma všem uživatelům zařízení s operačními systémy Android a iOS, takže zákazníci nebudou ze svých peněžních transakcí společnosti odvádět žádné poplatky. Špatnou zprávou pro uživatele mimo Ameriku je ale to, že funkce je v současné době dostupná jen ve Spojených státech. Je ale dost pravděpodobné, že v budoucnu se rozšíří i do dalších zemí.
Zdroj: BGR.com