Reklama

Zakladatelé Anycoinu spouští DASE – burzu kryptoměn

20. 6. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: DASE

V Evropě se v polovině června otevřela nová krypto burza s názvem DASE (Digital Asset Exchange). Za jejím vznikem stojí dvojice Čechů, která v současnosti provozuje největší českou směnárnu kryptoměn Anycoin. Marek Kyrsch a Martin Čech otevírají DASE jako burzu, která má naplnit vysoké evropské standardy a nároky na bezpečnost, transparentnost a spolehlivost. Na rozdíl od mimoevropských burz má nabízet mimo jiné blízký kontakt s tradery, možnost obchodovat v lokálních měnách a komunikovat v rodném jazyce.

Mělo by se tedy jednat o moderní prostor pro obchodování s kryptoměnami s bezprostřední vazbou na Evropu a evropské krypto tradery. DASE se chce stát největší evropskou burzou, která svým uživatelům, ať už jednotlivcům, firmám, nebo institucím, nabídne pomocnou ruku tam, kde je mimoevropské burzy dosud limitovaly. V rámci pilotního provozu čekají tradery také nulové poplatky za obchodování minimálně po dobu prvních tří měsíců.

„Zájem o kryptoměny v posledních letech raketově roste a tato vlna popularity nezastavuje. Očekává se, že do roku 2030 bude do kryptoměn investovat více než jedna miliarda lidí. Většina krypto burz se ovšem nachází mimo hranice Evropy a s tím přichází řada problémů. Na vývoji DASE jsme pracovali tři roky, naším cílem je vytvořit burzu, která bude odpovídat vysokým evropským standardům, tedy bude bezpečná, transparentní a spolehlivá,“ říká jeden z jejích zakladatelů, programátor a ekonom Marek Kyrsch.

Při komunikaci s mimoevropskými burzami se tradeři setkávají s komplikacemi. Burzy často nerozumí jejich potřebám, neposkytují jim dostatečnou podporu nebo nemluví jejich jazykem. Zakladatelé DASE se proto rozhodli od těchto nedostatků pomyslně odrazit a fungování nové burzy založit na rychlejší a efektivnější komunikaci, která traderům dopřeje více komfortu, a především individuální podpory při obchodování.

„Uvědomili jsme si, že je tu prostor pro burzu, která nabídne rozhraní ve všech evropských jazycích, a kam se její uživatelé nejen dopíšou, ale také dovolají. Umožníme také obchodovat ve všech lokálních měnách, tím zbavíme tradery nadbytečného mezikroku směňování domácí měny do eur či dolarů. Samozřejmostí je také naše mobilní aplikace, která nabízí přívětivé a hlavně rychlé rozhraní,“ dodává Martin Čech, společník Anycoin.

Pár základních informací o DASE

  • DASE má a bude mít vždy sídlo v ČR.
  • Umožní obchodování ve všech evropských měnách.
  • Nabídne přes 100 měnových párů do konce roku 2024.
  • Je připravena na nadcházející regulaci MiCA.
  • Nabízí desktopovou i mobilní verzi.
  • Je dostupná ve všech evropských jazycích.
  • Bude auditována renomovanými externími firmami.
  • Na první tři měsíce nabídne nulové poplatky.

Komentář FintechCowbyos

Primární výhody a přínosy DASE se opírají o uživatelský komfrot a servis, nicméně všichni víme, že když jde o peníze, tak jsou nakonec rozhodující poplatky a aktuální kurzy. Ale o tom si asi povíme v nějakém dalším článku, protože na DASE bychom se chtěli podívat po pár týdnech blíže, protože to už by na platformě mohli být nějací uživatelé, nabídka a poptávka. Bez toho žádná burza fungovat nemůže.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce