Zalep.to: nová česká fintech platforma pro podnikatele

15. 2. 2017 – | Doba čtení: < 1

Česká  fintechová scéna se tento týden rozrostla o dalšího hráče. Nová platforma Zalep.to cílí primárně na podnikatele a její misí je vyplnit dlouhodobou díru právě na poli pro tento segment.

Filozofie platformy je jednoduchá. Chce ulehčit podnikatelům řízení jejich cash flow a odstranit problém s dlouhou délkou splatnosti faktur. Dobře to vystihl Piero Šesták, CEO Story TLRS, když řekl, že „projekty pro velké nadnárodní společnosti mají jedinou nevýhodu – dlouhou splatnost faktur. “

Řešení Zalep.to umožňuje podnikatelům jednoduše prodat pohledávky prostřednictvím sítě P2P. Z pohledu investorů se jedná o likvidní nástroj, kdy se průměrná návratnost investice pohybuje okolo 45 dní.

Samotný proces odprodeje pohledávek začíná fakturami, které potřebuje podnikatel refinancovat. Tyto faktury následně projdou revizí ze strany Zalep.to, je stanovena jejich cena a následně jsou faktury vystaveny na tržišti. Tam si investor vybere fakturu, kterou chce refinancovat, a zaplatí cca 80 % z celkové sumy. Poté, co se na účtu Zalep.to objeví částka odpovídající plné výši faktury, je investorovi vrácena výše investice i s výnosem a podnikatel za svoji fakturu obdrží zbytek financí.

Další doporučené články

Redakce

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.