Reklama

Zalep.to: nová česká fintech platforma pro podnikatele

15. 2. 2017 – | Doba čtení: < 1

Česká  fintechová scéna se tento týden rozrostla o dalšího hráče. Nová platforma Zalep.to cílí primárně na podnikatele a její misí je vyplnit dlouhodobou díru právě na poli pro tento segment.

Filozofie platformy je jednoduchá. Chce ulehčit podnikatelům řízení jejich cash flow a odstranit problém s dlouhou délkou splatnosti faktur. Dobře to vystihl Piero Šesták, CEO Story TLRS, když řekl, že „projekty pro velké nadnárodní společnosti mají jedinou nevýhodu – dlouhou splatnost faktur. “

Řešení Zalep.to umožňuje podnikatelům jednoduše prodat pohledávky prostřednictvím sítě P2P. Z pohledu investorů se jedná o likvidní nástroj, kdy se průměrná návratnost investice pohybuje okolo 45 dní.

Samotný proces odprodeje pohledávek začíná fakturami, které potřebuje podnikatel refinancovat. Tyto faktury následně projdou revizí ze strany Zalep.to, je stanovena jejich cena a následně jsou faktury vystaveny na tržišti. Tam si investor vybere fakturu, kterou chce refinancovat, a zaplatí cca 80 % z celkové sumy. Poté, co se na účtu Zalep.to objeví částka odpovídající plné výši faktury, je investorovi vrácena výše investice i s výnosem a podnikatel za svoji fakturu obdrží zbytek financí.

Další doporučené články

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Mezi českými fintechy se před několika měsíci objevil vizuálně zcela jedinečný produkt ORBI. Otevřete si jeho webovky a hned uvidíte slogan...
16. 11. 2023 – Doba čtení: 6 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce