Reklama

Zapomenuté miliardy pomáhá hledat umělá inteligence z Brna

19. 7. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: coworkers.ai

Od 7. června 2021 v Česku funguje projekt Zapomenuté Miliardy, se kterým se mohou lidé dostat ke svým prostředkům z Kuponové privatizace. S hledáním jim pomáhá i konverzační umělá inteligence týmu Coworkers.ai. Virtuální asistentka Zuzana denně vyřizuje v průměru 200 konverzací, když během prvního dne jich bylo víc než 850. Spolehlivost odpovědí je přitom 92 % a dále se zvyšuje.  

I po třiceti letech od Kuponové privatizace stále existují hodnotné akcie a nároky na dividendy, o nichž jejich majitelé neví. Online služba Zapomenuté miliardy, která spadá pod fintechový startup Stock Convertor, si klade za cíl vyhledat a zpeněžit zapomenuté investice. Podle expertních odhadů je zapomenuto přes 10 miliard korun.

Desítky témat, stovky formulací

Jakkoliv je služba jednoduchá a celý proces nalezení a případného odkupu zajišťuje Stock Convertor, ptají se lidé na desítky různých témat. Mezi nejčastější patří:

  • Chybné zadání nebo ztráta přihlašovacích údajů
  • Informace o ceně služby a akcií
  • Jaké jsou nezbytné dokumenty
  • Co dělat, pokud jsem dědic
  • Jaké akcie je možné najít

Na získání zapomenutých akcií mají lidé čas jen do konce září, jedná se tedy o jednotky týdnů. Končí totiž možnost zhodnotit akcie různých firem. Příkladem je společnost Unipetrol, kde jde o více než miliardu korun. „Lidé tak o značnou část prostředků navždy přijdou,“ varuje akcionáře Daniel Surmař, jednatel společnosti Stock Convertor.

Těchto zapomětlivých akcionářů či jejich dědiců je kolem 200 tisíc a chatbot je pro účely nárazového využití větším množstvím uživatelů v krátkém čase ideální řešení.

K dnešku našeho chatbota využilo více než 6 500 uživatelů, kterým jsme odeslali více než 18 000 zpráv, vypočítává teamleader Coworkers.ai Tomáš Lysek a dodává: Jako vždy jsou lidé kreativní a například na zabezpečení osobních údajů se zeptali více než 30 způsoby. Naše umělá inteligence je přitom musí všechny rozpoznat a nabídnout správnou odpověď.“

Integrace na jakýkoliv systém

Uživatelé si se Zuzanou „povídají“ v průměru čtyři a půl minuty. Virtuální asistentka tak svým živým kolegům ušetřila od 7. června už cca 480 hodin, tzn. 60 pracovních dní. Právě v tom je síla konverzační AI, když dokáže snadno odbavit opakující se dotazy a operátoři mohou řešit specifické situace.

A zatímco konverzační AI od Coworkers pracuje na pozadí, provozovatel webu může využít propojení s libovolným komunikačním kanálem (MS Teams, FB messenger, webchat, Slack atd.) i s kterýmkoliv operátorem (Daktela, Zendesk, Cisco nebo Mluvii).

Za Stock Convertor hodnotí řešení navržené Coworkers.ai jednatel společnosti Daniel Surmař: Zuzana od Coworkers.ai každý den úspěšně zodpoví stovkám uživatelů nejrůznější otázky o naší službě. Obzvláště oceňujeme vysokou přesnost, se kterou rozpoznává různě položené dotazy. Už dopředu jsme počítali, že Zuzana pro nás bude velkou pomocí, ale výsledky předčily očekávání.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce