Reklama

Září bude v Liberci patřit startupům

31. 8. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: wallpaperflare.com

ČSOB se chystá na intenzivní podporu rozvoje startupů. V polovině září v Liberci proběhnou dvě akce, do kterých se mohou zapojit zájemci z řad studentů, zaměstnanců či podnikatelů. ČSOB přináší do Liberce svůj oblíbený Validation Camp a zároveň startuje program VÝKOP podnikatelského inkubátoru Lipo.ink.

Validation Camp, organizovaný akcelerátorem Start it @ČSOB, je určený pro nadějné studenty a mladé podnikatele, kteří chtějí rozvinout své podnikatelské nápady nebo se přidat k zajímavým projektům. Tento intenzivní víkendový program se zaměřuje na vyvarování se nejčastějších chyb v začátcích, především v oblasti ověření si nápadu ještě před větší časovou a finanční investicí.

Účastníci si s podporou mentorů vytvoří základní byznys model, naučí se, jak vést rozhovory se zákazníky, a testují jednoduchý prototyp. Cílem programu je přispět k lepší edukaci v oblasti podnikavosti, zvýšit úspěšnost studentských projektů, a tím i množství kvalitních inovací pro budoucí Česko,“ říká Zuzana Paulovics z ČSOB. Účast na Validation Campu je zdarma a studenti mohou navíc od ČSOB získat až 20 000 Kč na validaci koupěschopné poptávky.

Program VÝKOP, vyvinutý inkubátorem Lipo.ink, se naopak zaměřuje na osoby již etablované v pracovním prostředí nebo podnikání. Program nabízí možnost lidem, kteří mají svůj nápad nebo mají zkušenosti v oblasti obchodu, technologií či marketingu. Ve VÝKOPU dostanou možnost konzultovat nové příležitosti s odborníky a na konci mohou získat pro svůj projekt počáteční investici.

„Jsme nadšeni, že se na podpoře lokálního podnikání a startupů v našem regionu podílí také ČSOB. Věříme, že partnerstvím našich unikátních programů můžeme vytvořit silnou platformu pro rozvoj inovativních nápadů a přispět k ekonomickému růstu,“ uvedl Philipp Roden, zakladatel a ředitel společnosti Lipo.ink.

Klíčovým bodem obou programů je především konzultace a možnost ověřit si své nápady s mentory, kteří mají s podnikáním a rozvojem startupů mnohaleté zkušenosti. Validation Camp poběží v pátek a sobotu 15. a 16. září a studenti se na něj mohou registrovat na této adrese. První setkání tříměsíčního intezivního kurzu VÝKOP je naplánováno na 14. září. Zájemci se do něj stále mohou zapsat zde.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Mezi českými fintechy se před několika měsíci objevil vizuálně zcela jedinečný produkt ORBI. Otevřete si jeho webovky a hned uvidíte slogan...
16. 11. 2023 – Doba čtení: 6 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce