Reklama

6 aplikací, které zazářily na Finovate Fall 2016 v NYC

12. 9. 2016 – | Doba čtení: 2 min

Na sklonku minulého týdne (8. a 9. září) se v New Yorku uskutečnila jedna z nejvýznamnějších konferencí k finančním inovacím. Program Finovate Fall 2016 byl nabitý novinkami a každý den se před 1600 účastníky prezentovalo asi 30 společností se svými demo aplikacemi. FinTechCowboys pro vás připravili výběr toho nejlepšího.

snimek-obrazovky-2016-09-12-v-15-46-07

Daon http://www.daon.com/ – @DaonInc

Přihlášení do banky jen pomocí vašeho obličeje, zní sice trochu futuristicky, ale v dnešních dnech už to není nic výjimečného. U těchto novinek biometrické autentizace je však velmi důležité aby fungovaly jednoduše a rychle. Daon je právě takovou aplikací. Kromě obličeje je možné k přihlášení využít i váš hlas.

Lidyahttp://www.lidya.co/#/ – @Lidyadotco

Slogan pro tuto aplikaci by mohl znít “Africká banka pro 21. století“. Zaujala nás hlavně svým lehkým a propracovaným designem. Podívejte se jen na úvodní stránku produktu, je tam méně než 12 slov. Boží! Oficiálně bude aplikace dostupná v říjnu 2016 a klíčovým segmentem bude SMB (small and mid-sized businesses). Těšíme se.

Backbasehttp://www.backbase.com/home – @backbase

Onboarding nových klientů, který není jen o nudném vyplňování formulářů. Koho to proboha ještě baví? Vidím formulář a mám kopřivku. Backbase je onboarding, který je spíše o chatování, než o vyplňování nudných formulářů. Moc pěkná ukázka polidštění procesu. Fintechové firmy v ČR by se měly učit. Onboarding patří k jedné z nejhůře zpracovaných oblastí vůbec.  

Kore – https://kore.com/ – @kore

Kore je virtuální bankovní asistent. Umožňuje klientům komunikovat s bankou prostřednictvím AI, která je schopna odpovídat na sérii jednoduchých a jednoznačných otázek, jakými jsou “kolik je můj aktuální zůstatek na účtu, kdy proběhla poslední platba mojí kreditní kartou” atd. Otázkou je proč tyto triviální úkoly nevirtualizovat. Proč z lidí vytvářet roboty?

Bitbondhttps://www.bitbond.com/ – @Bitbonds

Mezinárodní platforma P2P půjček pro podnikatele slibuje 13% návratnost investic. U těchto platforem je nejpalčivější otázkou skóring klientů – protože ten je rozdílný napříč jednotlivými krajinami. Autoři Bitbond vytvořili komplexní skóringový systém, kdy například uživatelé využívají přihlášení prostřednicím PayPalu či eBay, ověření identity probíhá prostřednictvím video-hovoru.

Movenhttps://www.moven.com/ – @getMoven

Poslední aplikací je Moven. Vybrali jsme ji hlavně kvůli inovativnímu přístup a hodně vydařenému designu – pro mobilní aplikaci. Aplikace pracuje hodně s vizualizací a gamefikací. Produktově tato aplikace nepřenáší nic nového, ale způsob jak komunikuje s klientem je unikátní a hodně hravý.

Náš výběr je jen zlomkem nápadů, které byly na Finovate Fall 2016  v New Yorku představeny. Líbila se vám jiná aplikace? Podělte se s námi na twitteru @fintechcowboys.

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce