Reklama

6 aplikací, které zazářily na Finovate Fall 2016 v NYC

12. 9. 2016 – | Doba čtení: 2 min

Na sklonku minulého týdne (8. a 9. září) se v New Yorku uskutečnila jedna z nejvýznamnějších konferencí k finančním inovacím. Program Finovate Fall 2016 byl nabitý novinkami a každý den se před 1600 účastníky prezentovalo asi 30 společností se svými demo aplikacemi. FinTechCowboys pro vás připravili výběr toho nejlepšího.

snimek-obrazovky-2016-09-12-v-15-46-07

Daon http://www.daon.com/ – @DaonInc

Přihlášení do banky jen pomocí vašeho obličeje, zní sice trochu futuristicky, ale v dnešních dnech už to není nic výjimečného. U těchto novinek biometrické autentizace je však velmi důležité aby fungovaly jednoduše a rychle. Daon je právě takovou aplikací. Kromě obličeje je možné k přihlášení využít i váš hlas.

Lidyahttp://www.lidya.co/#/ – @Lidyadotco

Slogan pro tuto aplikaci by mohl znít “Africká banka pro 21. století“. Zaujala nás hlavně svým lehkým a propracovaným designem. Podívejte se jen na úvodní stránku produktu, je tam méně než 12 slov. Boží! Oficiálně bude aplikace dostupná v říjnu 2016 a klíčovým segmentem bude SMB (small and mid-sized businesses). Těšíme se.

Backbasehttp://www.backbase.com/home – @backbase

Onboarding nových klientů, který není jen o nudném vyplňování formulářů. Koho to proboha ještě baví? Vidím formulář a mám kopřivku. Backbase je onboarding, který je spíše o chatování, než o vyplňování nudných formulářů. Moc pěkná ukázka polidštění procesu. Fintechové firmy v ČR by se měly učit. Onboarding patří k jedné z nejhůře zpracovaných oblastí vůbec.  

Kore – https://kore.com/ – @kore

Kore je virtuální bankovní asistent. Umožňuje klientům komunikovat s bankou prostřednictvím AI, která je schopna odpovídat na sérii jednoduchých a jednoznačných otázek, jakými jsou “kolik je můj aktuální zůstatek na účtu, kdy proběhla poslední platba mojí kreditní kartou” atd. Otázkou je proč tyto triviální úkoly nevirtualizovat. Proč z lidí vytvářet roboty?

Bitbondhttps://www.bitbond.com/ – @Bitbonds

Mezinárodní platforma P2P půjček pro podnikatele slibuje 13% návratnost investic. U těchto platforem je nejpalčivější otázkou skóring klientů – protože ten je rozdílný napříč jednotlivými krajinami. Autoři Bitbond vytvořili komplexní skóringový systém, kdy například uživatelé využívají přihlášení prostřednicím PayPalu či eBay, ověření identity probíhá prostřednictvím video-hovoru.

Movenhttps://www.moven.com/ – @getMoven

Poslední aplikací je Moven. Vybrali jsme ji hlavně kvůli inovativnímu přístup a hodně vydařenému designu – pro mobilní aplikaci. Aplikace pracuje hodně s vizualizací a gamefikací. Produktově tato aplikace nepřenáší nic nového, ale způsob jak komunikuje s klientem je unikátní a hodně hravý.

Náš výběr je jen zlomkem nápadů, které byly na Finovate Fall 2016  v New Yorku představeny. Líbila se vám jiná aplikace? Podělte se s námi na twitteru @fintechcowboys.

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce