Reklama

Allbricks je nová platforma pro zájemce o nemovitosti a investory na jednom místě

17. 8. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

Anglický fintech Allbricks přináší další (a unikátní) přístup k nemovitostem. Majitelé si koupí pouze podíl nemovitosti a nepotřebují k tomu hypotéku, která je v současné době pro řadu z nich nedosažitelná.

Dle slov tohoto fintechu si majitelé pořídí určitý počet „cihel“ (z anglického výrazu brick), přičemž zbytek kupují investoři do nemovitostí. To lidem umožňuje dostat se k vlastnímu bydlení za pouhých 10 000 GBP nebo za 1 % ceny nemovitosti (kupující uhradí tu částku, která je vyšší). Nový majitel pak platí nájem investorům za část nemovitosti, kterou nevlastní. To také vytváří jedinečnou nabídku pro investory do nemovitostí – ať už se jedná o jednotlivce, nebo velké instituce –, protože jsou schopni investovat již od 2 000 do 100 000 GBP, což jim dovolí rozložit riziko a diverzifikovat svá portfolia.

Allbricks přichází v době, kdy trh buy-to-let zažívá exodus pronajímatelů, protože hypotéky vylétly na nejvyšší sazbu za posledních nejméně 12 let. Průměrná sazba dvouleté hypotéky s pevnou sazbou typu buy-to-let dosáhla minulý týden 6,96 % podle Moneyfacts, protože Bank of England varovala, že zvýšení daní, prudce rostoucí úrokové sazby a byrokracie donutí více pronajímatelů prodávat.

Platforma Allbricks řeší nejenom problém s hypotékou, ale také náklady na údržbu a opravy. Allbricks hradí veškeré náklady spojené s opravou klíčových konstrukčních problémů nebo vestavěných spotřebičů. Tento přístup zaštiťuje nejen investice vlastníků domů, ale také chrání zájmy investorů.

Allbricks věří, že dostupné bydlení by mělo být právem, nikoli privilegiem. Tím, že společnost nabízí alternativu k hypotékám, aktivně bojuje proti vysídlování jednotlivců a rodin z jejich komunit. Allbricks bourá překážky pro majitele domů uprostřed současné bytové krize a zároveň poskytuje jedinečnou příležitost pro investory, aby „pomáhali“ ve svém okolí. 34 % investorů (podle průzkumu společnosti) totiž říká, že by raději investovali do své místní komunity, pokud by mohli získat podobnou návratnost ve srovnání se svými obvyklými investicemi. S modelem Allbricks, který je o 32 % ziskovější než buy-to-lets, by to mohlo vést k nové vlně investic a regeneraci v komunitách v nouzi po celé Velké Británii.

Shahram Shaida, CEO a zakladatel Allbricks, komentuje problémy, které se Allbricks snaží řešit: „Založil jsem Allbricks, abych vrátil blednoucí sen o vlastnictví domu na dosah. Poté, co jsem osobně zažil, jak špatný je současný proces pronájmu, hypotéky a nákupu domů, jsem se rozhodl, že si za své životní poslání stanovím řešení globální bytové krize. Tradiční hypotéka představuje zastaralý model, který není pro řadu lidí v době vysokých úroků a počátečních vkladů dosažitelný, a Allbricks přináší bezpečnou alternativu.“

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

V nedávné zprávě společnost Elliptic uvedla pět způsobů, jak se umělá inteligence používá k podvodům v oblasti kryptoměn. Přestože je tu umělá...
17. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min
Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce