Reklama

Americké federální soudy přijímají kauce v kryptoměnách

20. 8. 2018 – | Doba čtení: < 1

Nejmodernější trestné činy si žádají ty nejmodernější kauce.

Podle amerického státního zastupitelství bylo muži obviněnému z nabourání se do videohry Redwood City společnosti Electronic Arts uloženo zaplatit kauci v kryptoměnách.

25letý Martin Marsich, občan Srbska a Itálie, žijící v italském Udine, byl na začátku srpna zatčen na letišti v San Franciscu. U soudu se poprvé objevil 16. srpna, kdy mu federální soudkyně uložila zaplatit 750 tisíc amerických dolarů – v Bitcoinu nebo jiné kryptoměně.

Marsich byl obviněn z nabourání se do interní počítačové sítě a získání přístupu k 25 tisícům účtů, jejichž prostřednictvím uživatelé nakupují věci pro použití ve video hrách. Chtěl se tak dostat k informacím, které by vedly k jeho osobnímu obohacení. Pokud bude seznán vinným, může být odsouzen k maximálně pěti letům vězení a pokutě 250 tisíc dolarů plus případnému odškodnění, a to za každé jednotlivé obvinění.

Údajně to nebylo poprvé, kdy bylo obviněnému umožněno složit kauci v kryptoměnách: soudci mají možnost uložit celou řadu kaucí, a to včetně těch ve formě nemovitostí vlastněných třetí osobou. Jejich cílem je zajistit, aby se obviněný dostavil, jakmile bude příště přivolán k soudu. Pokud by přitom kryptoměna zaznamenala zásadná fluktuaci, každá ze stran by mohla požádat o změnu částky kauce.

Zatímco kryptoměny jsou teď přijímány u amerických federálních soudů, pro místní odvolací soudy ještě představují „nový svět“: kauci je tady možné – zatím – složit jen v amerických dolarech.

Zdroj: Padailypost

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce